Ante Pavić poslije velike borbe došao do glavnog turnira Wimbledona

Ante Zovko • četvrtak, 19.06.2014.
Ante Pavić poslije velike borbe došao do glavnog turnira   Wimbledona

Od šest hrvatskih predstavnika u muškim kvalifikacijama Wimbledona, samo je Ante Pavić uspio otići do kraja. U posljednjem je kolu u četiri seta izbacio iskusnog Francuza.

Poslije Ane Konjuh nekoliko sati prije njega, Ante Pavić je u trećem kolu kvalifikacija trećeg Grand Slam turnira sezone pobijedio Marca Gicquela u četiri seta (4:6, 6:3, 7:6(5), 6:4), za dva sata i 43 minute.

Pavić se oporavio od gubitka prvog seta, koji je odlučen na samom početku, a poslije drame u trećem setu, stabilizirao je svoju igru i našao prave udarce u pravom trenutku.

Ne osvojivši ni poen, Pavić je u prvoj igri prvog seta prepustio servis 37-godišnjem Francuzu i više ga nije uspio vratiti. Imao je četiri break-lopte u osmom gemu, ali nije išlo.

Prve poteškoće za Gicquela pojavile su se u četvrtom gemu drugog seta. Pavić je iskoristio drugu break-loptu, spasio svoj servis kod 4:2 i servisom riješio pitanje izjednačenja u setovima.

Treći je set bio daleko najzanimljiviji jer je Pavić izgubio break prednosti. Naime, kod 5:4, propustio je realizirati dvije prilike za osvajanje seta. U tie-breaku obojica su zaredala s pogreškama, a Pavić je slavio iskoristivši drugu set- loptu.

U posljednjem setu pogreške su svedene na minimum kod obojice. Ipak, kod 5:4 Splićanin je uspio povesti 40:15 i realizirao priliku.

Paviću je ovo bila četvrta pobjeda na travi ove godine u pet mečeva. U kvalifikacijama je ranije bio bolji od Džumhura i Odesnika. Protivnika u prvom kolu glavnog turnira Wimbledona saznat će na ždrijebu u petak.