Sretni gubitnik bolji od Karlovića u tri seta

Ante Zovko • utorak, 24.06.2014.

Kanađanin Frank Dancevic izbacio je Ivu Karlovića u prvom kolu Wimbledona na dosta uvjerljiv način nakon što se našao u glavnom turniru poslije poraza u trećem kolu kvalifikacija. Za manje od dva sata bilo je 6:4, 7:6, 7:6.

29-godišnji Dancevic, trenutačno 107. igrač svijeta, nije dopustio Ivi Karloviću niti jednu break-loptu te je agresivnom igrom na mreži neutralizirao učinak servisa najvišeg igrača na Touru. U njihovom drugom međusobnom ogledu na ovoj razini, koji je potrajao sat i 57 minuta, Kalrović je ubacio 32 asa, ali je zaostajao u kategoriji osvojenih poena na drugom servisu (8/19). Kanađanin je uz to osvojio 15 od 20 poena na mreži, Karlović 24 od 50.

Od šest break-lopti, Dancevic je realizirao jednu, kd 5:4 u prvom setu. Prije toga je propustio dvije. U drugom setu bile su sve vidljivije Karlovićeve poteškoće na servisu. Kako je set odmicao, Dancevic je radio sve više pritiska, da bi kod 5:4 propustio dvije set-lopte.

Obojica su sigurnim servis-gemovima napravili uvod u tie- break. Nakon što su i jedan i drugi napravili mini- break, Zagrepčanin opet popušta (2:4). Spasio je dvije set- lopte, ali na trećoj nije bilo pomoći.

Bez ijednog izjednačenja stiglo se opet do odlučujuće igre u trećem setu. Kod 2:2, Karlović gubi servis, ali ga odmah vraća, no Dancevic je opet dočekao priliku za 5:3 i iz prvog pokušaja riješio meč u svoju korist.

Karloviću 2014. godina nije posebno uspješna na Grand Slamovima. U Melbourneu se također oprostio u prvom kolu, u Parizu u trećem. Najbolji rezultat u Wimbledonu ostaje mu četvrtfinale iz 2009. godine.

Dancevic će u drugom kolu igrati protiv Kazahstanca Kukuškina.