Zagreb u Kranjčevićevoj u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv Domžala

Branimir Korać • četvrtak, 26.06.2014.

Nogometaši Zagreba u Kranjčevićevoj odigrali su prijateljsku utakmicu protiv slovenskog prvoligaša Domžala, inače šestoplasirane momčadi najjačeg slovenskog klupskog ranga. Pjesnici su bili uspješniji s 2:1 zahvaljujući golovima Bobana i Mitrovića u drugom poluvremenu...

U teškim uvjetima na natopljenom travnjaku u Kranjčevićevoj bolje se snašao domaćin. Momčad Željka Kopića odnijela je pobjedu u susretu u kojem su treneri dali priliku svim raspoloživim igračima.

Slovenci su rano došli u vodstvo, već u 13. minuti Zeni Husmani ubacio je u kazneni prostor Zagreba gdje je glavom loptu dočekao Francuz koji je na probi u Domžalama Benjamin Morel i prevario Jakšu Hercega.

Na sljedeći pogodak čekalo se do 58. minute kada je Filip Krovinović presjekao napad Domžala i pronašao Miroslava Konopeka, a ovaj u 16 metara šalje loptu za Gabrijela Bobana koji zabija za 1:1.

Zagreb je bio dosta bolji protivnik u drugom poluvremenu i dobru igru konkretizirao je u 80. minuti kada je stigao do pobjedničkog pogotka. Boban je dao loptu za Antu Mitrovića, a on s 20-ak metara iz voleja pogađa mrežu gostiju.