Đoković izborio dvoboj s Čilićem impresivnim izdanjem protiv Tsonge

Ante Zovko • ponedjeljak, 30.06.2014.
Đoković izborio dvoboj s Čilićem impresivnim izdanjem protiv   Tsonge

Protivnik Marina Čilića u njegovu prvom četvrtfinalu Wimbledona bit će u srijedu prvi nositelj Novak Đoković koji je u tri seta eliminirao Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu. Andy Murray također je u tri seta izbacio Andersona i zakazao ogled s Dimitrovim.

Novak Đoković nije pokazivao znakove smetnji u ramenu deklasiravši Tsongu, svoju mušteriju, kojeg je pobijedio 11. put zaredom. Završilo je 6:3, 6:4, 7:6(5). Tsonga je bio prijetnja Đokoviću tek u trećem setu izborivši dvije break- lopte. No, nije imao rješenja za snažne Đokovićeve winnere i servise.

Andy Murray sedmi je put prošao u četvrtfinale Wimbledona sjajnom partijom protiv Kevina Andersona (6:4, 6:3, 7:6(6). Kiša ih nije ometala kao druge jer su igrali ispod zatvorenog krova. Škot na ovogodišnjem turniru nije izgubio niti set, a bit će na velikom iskušenju u četvrtfinalu jer je i njegov protivnik u ponedjeljak odigrao strašan meč.

Bugarin Igor Dimitrov dobio je svoj deveti meč na travi u nizu. Sa 6:4, 7:6(6), 6:2 pao je Argentinac Leonardo Mayer. Dvostruka pogreška Mayera u drugom setu odveo je dvojac u tie- break, a u trećem setu Dimitrov je dvaput slomio protivnikov servis i izborio, čini se, meč snova.

U dvoboju Feliciana Lopeza i Johna Isnera nije bilo velike igre. Amerikanac je ubacio 52 asa, Španjolac 34, a slavio je Lopez u četiri seta. Poslije tri tie-breaka, Lopez je u četvrtom setu konačno slomio servis posljednjeg Amerikanca u pojedinačnoj konkurenciji (7:5). Lopez će igrati protiv Stana Wawrinke, koji je iskoristio četiri od pet break-lopti protiv Denisa Istomina i prošao u tri seta.

Lucie Šafarova prva se kod tenisačica probila u četvrtfinale prepustivši kvalifikantici Terezi Smitkovoj svega dva gema. Njezina sunarodnjakinja Zahlova Strycova nastavila je rušiti nositeljice. U osmini finala srušila je Caroline Wozniacki sa 6:2, 7:5.

13. nositeljica Eugenie Bouchard izbacila je sa 7:6(6), 7:5 Francuskinju Cornet, igračicu koja je u subotu šokirala Serenu Williams. U četvrtfinalu bi Bouchard mogla ići na Mariju Šarapovu, čiji je meč protiv Angelique Kerber zbog kiše prebačen za utorak.

Ana Ivanović ušla je odlično u nastavak meča protiv Sabine Lisicki u ponedjeljak ujutro. No, kod 5:2 u drugo setu za Srpkinju, igračice su se morale povući zbog pljuska. Ivanović je uspjela uzeti drugi set poslije povratka, ali prošlogodišnja finalistica pronašla je svoju igru u odlučujućem setu i u osmini finala igrat će sa Švedovom.