Mate Delić sigurnim korakom u treće kolo kvalifikacija Stuttgarta

Ante Zovko • nedjelja, 06.07.2014.

Jedan od tri hrvatska predstavnika u kvalifikacijama ATP turnira u Stuttgartu, Mate Delić, plasirao se u treće kolo dobivši Srbina Peđu Krstina sa 6:4, 6:2.

Meč je trajao 69 minuta, a Delić je bio potpuno siguran na svojem servisu. Krstin nije imao niti jednu break-loptu. Delić je iskoristio tri takve prilike od ukupno njih osam.

Najbliže što je Krstin došao na Delićevu servisu u prvom setu bilo je izjednačenje kod 4:4. Delić je to izvukao i poslije toga iskoristio drugu set-loptu na Krstinovu servisu.

Poslije manje uvjerljivog početka drugog seta, Delić je oduzeo servis Srbiju u četvrtoj igri i radio pritisak i dalje na njegovu servisu. Kod 5:2 je poveo 40:15 i iz prve riješio meč u svoju korist.

Protivnika u trećem kolu Delić će dobiti poslije dvoboja Hanfmanna i Laaksonena.

U drugom kolu kvalifikacija su još dva hrvatska igrača, Mate Pavić i Duje Kekez.