Jedvaju više od sat vremena, a Krešiću poluvrijeme u pobjedi Bayera protiv Jene

Branimir Korać • nedjelja, 06.07.2014.

Nogometaši Bayera iz Leverkusena odigrali su prvu pripremnu utakmicu uoči početka nove sezone i u njoj su svladali u gostima Carl Zeiss Jenu s 5:1 uz nastup dvojice hrvatskih igrača Tina Jedvaja i Darija Krešića...

Humanitarni dvoboj između Carl Zeiss Jene i Bayera iz Leverkusena ujedno je bio i prvi nastup momčadi iz Leverkusena u pripremama za novu sezonu, a bundesligaš je glatko slavio s 5:1.

Od prve minute zaigrao je i Tin Jedvaj koji je na poziciji stopera igrao u društvu Philippa Wollscheida te je odradio dobrih sat vremena.

Već u prvoj minuti Julian Brandt je lijepim udarcem škaricama doveo Bayer u vodstvo, a u 18. minuti domaćin je izjednačio iz kontranapada preko bivšeg igrača Bayera Alexandera Hetticha.

Do odlaska na odmor Apotekari su uspjeli doći do prednosti i golovima Karima Bellarabija i Roberta Hilberta stigli su do vodstva 3:1.

Na poluvremenu je na travnjak ušao i Dario Krešić koji je zamijenio Bernda Lena, a Jedvaj je igru napustio u 63. minuti kada ga je zamijenio Boeder.

U drugom dijelu gosti su uspjeli postići još dva pogotka i to preko Vladlena Jurčenka koji je ovog ljeta došao iz Šahtara i mladog Marca Brasnica, velike nade kluba iz Leverkusena.

Sljedeću provjeru Bayer će imati 12. srpnja kada će igrati protiv Liersea.