Hajduk u posljednjoj pripremnoj utakmici remizirao s Rubinom

Branimir Korać • srijeda, 09.07.2014.

Posljednju utakmicu na pripremama u Kranju igrači Hajduka odigrali su protiv Rubina. Dobra vijest za Splićane je da su napokon postigli pogodak, a loša da su još jednom promašili kazneni udarac...

Nakon dva poraza i remija u kojima Hajduk nije uspio postići nijedan pogodak, Splićani su prekinuli post, došli do pogotka, međutim ne i do pobjede.

Protivnik je bio najsnažniji u dosadašnjem dijelu priprema, igrao je protiv Rubina iz Kazana, a susret je završen bez pobjednika 1:1. U redovima Rubina od prve minute zaigrao je bivši junior Hajduka Marko Livaja

Upravo Livaja imao je dvije lijepe prigode u prvih pola sata utakmice, a druga je došla neposredno prije nego što je Rubin poveo i to golom Livajinog imenjaka Devića.

Dvije minute nakon vodstva Rusa, Hajduk je dobio kazneni udarac poslije rušenja Maglice u 16 metara, ali Filip Bradarić još jednom nije realizirao najstrožu kaznu, drugu utakmicu zaredom bio je neuspješan, a ovaj put njegov udarac obranio je vratar Nesterenko.

U drugo poluvrijeme Hajduk je ušao bolje i već u 51. minuti došao je do poravnanja. Strijelac je bio Mijo Caktaš koji je pogodio preciznim udarcem s ruba 16 metara.

Do kraja susreta obje momčadi imale su ponešto prilika, no pogodaka više nije bilo, a Hajduk može biti zadovoljan rezultatom protiv renomiranog protivnika.

Prijateljska utakmica

Rubin Kazan - Hajduk 1:1

Rubin: Nesterenko, Kuzmin, Nabiulin, Burlak, Diakhite, Kisljak, Karadeniz, Sobolev, Mogilevets, Livaja, Dević.

Hajduk: Stipica, Vršajević, Maloča (c), Milović, Milić, Caktaš, Bradarić (Vlašić 46), Sušić (Anđelković 46), Kouassi (Jo 75), Maglica (Bencun 75), Gotal.

• maniacx09.07.2014. u 21:20
    pa Bradarić i ne igra istu poziciju ko on...a to šta je falija penale ne znači ništa...čovik igra dosta dobro i nije slučaj nikakvo forsiranje...