Slaven Belupo s Ukrajincima vježbao za Dinamo

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 12.07.2014.

U svojoj prvoj, i posljednjoj, domaćoj pripremnoj utakmici, Farmaceuti su ugostili ukrajinskog prvoligaša i remizirali 1:1. Susret je poslužio Slaven Belupu kao dobra vježba za Dinamo i otvorenje novog prvenstva u petak…

Slaven Belupo - Illičevec Mariupolj 1:1 (1:1)

Prijateljski pripremni susret

Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja 300

Suci: Dević, Rođak-Karšić, Fijok

Strijelci: 0:1 Kulač 10., 1:1 Delić 12. 11 m

Slaven Belupo: Picak, Meljnjak, Edson, Glavina, Brlek, Delić, Purić, Fuštar, Geng, Barišić, Ozobić (igrali i: Grgić, Matoš, Sminderovac, Filipović, Vugrinec, Plazanić, Senić)
Trener: Elvis Scoria

Illičevec: Galčuk, Putivtsev, Iščenko, Ochigava, Gryn, Oberemko, Mišnov, Ćurko, Targamadze, Totovitzki, Kulač (igrali i: Budiuk, Javorski, Aksonov, Ševčuk, Garaščenkov, Kisil, Janakov, Fedetov, Filipov)
Trener: Mikola Pavlov

Posljednju svoju pripremnu utakmicu odigrali su Farmaceuti ove subote, na vlastitom stadionu u Koprivnici, iznenadivši tako lokalne ljubitelje nogometa i priuštivši im ugodno ljetno poslijepodne. Tristotinjak ljudi okupilo se tako pogledati što je Slaven Belupo radio tijekom ljetne pauze, kao i dvojicu novopridošlih igrača.

Vidjeli su ipak samo jednoga u početnih 11, Hrvoja Barišića, inače pristiglog iz mostarskog Zrinskog, dok je drugi, Ivan Parlov, ozlijeđen i nije bio u stanju igrati. Treći dodatak na popis Farmaceuta je povratnik Stjepan Geng, koji se vratio s posudbe u sisačkoj Segesti.

U prvom poluvremenu, brzo se po startu utakmice tresu mreže. Kapetan gostujućeg ukrajinskog prvoligaša, Kulač, iskoristio je brzu kontru svoje ekipe te nedostatak reakcije domaćeg braniča Edsona, iza čijih leđa je loptu poslao u mrežu za 0:1.

Nije dugo trebalo čekati na domaću odmazdu, koja stiže dvije minute kasnije. Delić je srušen u kaznenom prostoru Ukrajinaca, a sudac Dević bez krzmanja pokazuje na bijelu točku, Sigurni je izvođač upravo Delić za poravnanje na 1:1.

U ostatku poluvremena, prilično ravnopravna borba na travnjaku, s tim da su domaćini propustili realizirati fantastičnu priliku u samoj završnici, kad je Glavina pronašao Genga dugom loptom, a ovaj je sam pred golom zapucao daleko iznad mreže.

U nastavku susreta domaćin su ti koji više žele gol, a prvu je pravu priliku imao Ozobić u 54. minuti, kad se oslobodio čuvara i izbio pred gol Illičevca, no poslao loptu pored mreže.

Slijedi dugo razdoblje bez pravih šansi, a domaćima do pobjede nije pomogao ni ulazak najboljeg strijelca u povijesti HNL-a Davora Vugrinca, koji je vjernost Farmaceutima obećao na još godinu dana.

Sve u svemu, solidna trening utakmica za hrvatske prvoligaše, koji s prvenstvom započinju već u petak, kad gostuju na Maksimiru kod aktualnog prvaka.

• mikula13.07.2014. u 11:23
    ee Ivana Ivana, kao prvo sudac se zove Mario Stanić a ne Dević, kao drugo nisu igrali ni Sminderovac ni Senić ili sam ja bio na nekoj drugoj tekmi. Tekma loša, penal poklonjen Slavenu ...