Pogodak Mijatovića protiv Viktorije, težak poraz Panathinaikosa, Srna ponovno na terenu

Branimir Korać • nedjelja, 13.07.2014.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna vratio se u akciju i odigrao prvi meč u dresu Šahtara nakon SP-a. Upisao je poraz kao i Mladen Petrić s Panathinaikosom i Dinko Trebotić s Videotonom...

Nogometaši Basela na pripremama u Njemačkoj svladali su Terek rezultatom 2:1. U dosta izjednačenom dvoboju pobjedu Baselu dobio je Luca Zuffi iz kaznenog udarca u 84. minuti koji je dosuđen na opće iznenađenje daleko od lopte.

Basel je, inače, poveo u 29. minuti kada je Marco Streller došao do odbijene lopte i lijepo je spremio u mrežu. Početkom drugog dijela Brazilac Ailton poravnao je na 1:1.

Terek - Basel 1:2

Terek: Hodzyur, Utsiev, Ferreira (Semjonov, 46), Komorowski, Kudrjašov, Adilson (Ahjad 84), Mauricio, Aissati (Kanu 70), Lebedenko (Kadirov, 80), Ivanov, Ailton (Gorodov, 90).

Basel: Vaclik, Degen (Ar.Ajeti 76), Zuffi, Streller (Al.Ajeti 63), Delgado, Gashi (Aliji, 67), Suchy, Safari, Frei, Xhaka , Calla.

Njemački drugoligaš Ingolstadt remizirao je s češkim doprvakom Viktorijom iz Plzena 2:2 u susretu u kojem se među strijelce upisao i hrvatski internacionalac Andre Mijatović.

Mijatović je bio strijelac drugog gola za Ingolstadt koji je njegovu momčad doveo u prednost u 69. minuti, međutim pet minuta kasnije Roman Hubnik je poravnao na konačnih 2:2. Prvi put Ingolstadt je poveo u 21. minuti golom Stefana Lexa, a deset minuta prije poluvremena Daniel Kolar vratio je utakmicu u rezultatsku ravnotežu.

Ingolstadt - Viktoria Plzen 2:2

Ingolstadt: Özcan - Da Costa, Roger, Hübner, Danilo - Groß, Morales - Lex, Leckie - Hartmann, Hinterseer. (Drugo poluvrijeme: Weis - Morales (76. Weis), Mijatović, Matip, Danilo (76. Jainta) - Roger (76. Bauer), Cohen - Lex (76. Riegger), Groß - Hartmann (76. Günther-Schmidt), Lappe

Viktoria Plzen: Kozačik (46. Bolek) – Rajtoral (46. Rezník), Hubník, Procházka, Limbersky - Horváth, Hrošovský – Petržela (67. Stratil), Kolar (46. Vanek), Kovarík – Tecl (46. Bakoš)

Visok poraz upisao je Panathinaikos koji je igrao protiv Lechije u Gdansku. Ionako oslabljeni Grci bez velikog broja reprezentativaca otišli su u poraz u posljednjih pola sata nakon što su ostali s igračem manje na travnjaku.

U 63. minuti isključen je Nikolaos Kerelis, a nakon toga domaćin postiže čak četiri pogotka i golovima Bartlomieja Pawlowskog, Rafala Janickog, Stojana Vranješa i Macieja Makuszewskog visoko slavi.

Mladen Petrić igrao je za Grke do 64. minute.

Lechia - Panathinaikos 4:0

Panathinaikos: Katsolis, Spyropoulos, Koutroumpis, Mendes, Klonaridis, Nerg, Rodrigues, Ajagun, Donis, Gonzalez, Petrić. (Još su igrali: Tapakis, Chouchoumis, Tryantafyllopoulos, Kerelis, Risuanis, Dinas, Bourhpos, Ymerai)

Krasnodar se priprema za nastup u kvalifikacijama Europske lige, a generalnu probu prije prvog susreta imao je s grčkim prvakom Olympiakosom. Ona je prošla odlično po Ruse koji su slavili s 2:0.

Pogoci su pali na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, a strijelci su bili Brazilac Joaozinho i Islanđanin Sigurdsson.

Krasnodar - Olympiakos 2:0

Krasnodar: Sinicin (Dykan, 46), Jedrzejczyk (Petrov, 61), Granqvist, Sigurdsson (Martinovič, 61), Kulešin, Gazinskiy (Pomerko, 61), Ahmedov, Pereyra (Šipicin, 61), Bistrov (Laborde, 46), Joaozinho, Vanderson.

Olympiakos: Magyeri, Siovas (Elabdellaoui, 46), Bouchalakis, Salino (Vyros, 46), Avlonitis (Abidal, 46), Bong (Fuster, 46), Dossevi (N'Dinga, 46), Yatabare (Gazarjan, 46), Vlachodimos (Saliakas, 30, Dominguez, 60), Diamantakos (Papazoglou, 46), Saviola.

Jaku provjeru imao je i Standard iz Liegea koji je igrao protiv PAOK-a i slavio s 2:1. Belgijci su odnijeli pobjedu zahvaljujući mladom Geoffreyu Mujangiju Biji koji je postigao oba pogotka.

Prvi pogodak postigao je na samom kraju prvog poluvremena iz kaznenog udarca, a drugi u 74. minuti. U međuvremenu PAOK je uspio poravnati pogotkom Efthimisa Koulourisa nakon točno sat vremena igre.

Standard Liege - PAOK 2:1

Standard Liege: Thuram, Milec, Teixeira, Arslanagić (75. Ajdarević), Stam (81. Yasar), Mujangi Bia (81. Tsveiba), Van Damme (70. Fiore), Lumanza, Carcela (81. Milosevic), Mbombo (72. Ono), Ezekiel

PSG u utakmici velikog broja golova svladao je mađarski Videoton s 4:3. U sastavu Videotona 62 minute bio je i Dinko Trebotić koji je asistirao Nemanji Nikoliću u 14. minuti za vodeći pogodak Videotona.

Tri puta Videoton je imao prednost zahvaljujući dva gola Nikolića i jednom Juhasza, međutim PSG se vraćao golovima Camare, Chantomea i Pastorea da bi mu pobjedu donio Bahebeck iz kaznenog udarca.

Videoton - PSG 3:4

Videoton: Calatayud -- Brachi (Szolnoki 46), Vinícius (Caneira 46), Juhász, Stopira (Fejes 73) -- Sándor, Trebotić (Chakla 62) -- Gyurcsó (Oliveira 73), Kovács (Szekeres 85), Oliveira (Kleinheisler 46) -- Nikolić

PSG: Douchez (Maignan 79) -- Marquinhos, Camara (Kimpembe 70), Lucas (Augustin 54), Chantome (Bambock 62), Rabiot, Jallet, Pastore, Bahebeck, Sabaly, Ongenda

Češka Jihlava iznenadila je Lille i svladala ga s 1:0 golom Mešanovića. Lille je u ranoj fazi priprema, nije u punom sastavu i Jihlava je to znala iskoristiti.

Unatoč porazu trener Lillea Rene Girard nije bio nezadovoljan. "Tek smo krenuli s pravim radom i prikazali smo dosta dobrih stvari. Jasno je da su Česi ispred nas, oni su spremni za sezonu, a mi do te faze tek trebamo doći."

Lille - Jihlava 0:1

Lille: Elana - Corchia, Kjaer, Baša, Béria - Gueye - Aholou, Balmont (Meité, 33’), Martin - Roux, Mendes. (Drugo poluvrijeme: Butez - Sidibé, Soumaoro, Rozenhal, Koné - Aholou, Meité, Delaplace . Halucha, Rodelin, Araujo)

Momčad Šahtara polako se kompletira, no to joj nije pomoglo protiv Siona da dođe do pobjede. U akciji je po prvi put nakon Svjetskog prvenstva bio i Darijo Srna koji je odradio 68. minuta prije nego ga je zamijenio Kobin.

Gladkiy je doveo Šahtar u vodstvo u 44. minuti, ali u posljednjih 15 minuta Švicarci su napravili preokret. Prvo je Vidošić iz kaznenog udarca poravnao na 1:1, a onda je u 83. minuti Ramirez postavio konačnih 2:1.

Šahtar - Sion 1:2

Šahtar: Kanibolotskiy (Khudzhamov 73), Srna (Kobin, 68), Kučer, Rakitskiy, Ismaily, Stepanenko, Ilsinho (Sobol, 17; Volovyk 53), Costa (Bolbat 73), Taison, Gladkiy, Adriano

Sion: Vanin, Kouassi, Christofi (Perry, 85), Itaperuna (Karlen, 66), Fedele (Ramirez, 66), Pa Modou, Vanczák, Ryufli, Vidoshich, Carlitos (Cisse, 80), Ndoye