Branimir Korać • četvrtak, 17.07.2014.

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige Kairat Almati ugostio je na svom stadionu momčad danskog Esbjerga i odigrao 1:1. Jedini strijelac za domaćina bio je hrvatski internacionalac Josip Knežević...

Niz utakmica drugog pretkola Europske lige igra se diljem Europe, a u ranom terminu po hrvatskom vremenu kazahstanski Kairat ugostio je Esbjerg i odigrao 1:1.

U dosta izjednačenom susretu bez puno pravih prilika Kairat je poveo u 50. minuti kada je Eddi Gomes igrao rukom i skrivio kazneni udarac, a precizan je bio Josip Knežević.

Bivši veznjak Osijeka u igri se zadržao do 86. minute kada ga je zamijenio Brazilac Isael, a njegova momčad ipak nije izdržala do kraja susreta i zadržala prednost uoči uzvrata.

Esbjerg je u 92. minuti ipak stigao do vrlo vrijednog gola, a strijelac je bio Mohammed Fellah.