MAXtv Prva liga, 1. kolo, 18.07.2014, 20:15 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1800
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka), Ivica Radošević (Gospić)

Ante Dubravac • petak, 18.07.2014.

U prvom susretu nove sezone MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Slaven Belupo. Domaćini su pružili puno bolju igru te došli do sigurne pobjede rezultatom 4:0.

Aktualni prvaci, nogometaši Dinama, svoj put prema obrani titule najboljih u državi započeli su protiv gostiju iz Koprivnice. Iako su Modri mislima okrenuti prema Europi i uzvratnom susretu drugog pretkola Lige prvaka protiv Žalgirisa prvu domaću prepreku preskočili su bez puno muke.

Nešto više od dvije minute bile su potrebne domaćinima da stvore prvu priliku, ali Soudanijev udarac s ruba šesnaesterca otišao je malo pokraj vratnice. Isti igrač prijeti i nešto kasnije nakon centaršuta Ibaneza, ali lopta opet ne ide u okvir.

U 11. minuti Machado izlazi sam ispred gostujućeg vratara, međutim ni on nije precizan. Pritisak Dinama isplatio se u 14. minuti kada se u gužvi u šesnaestercu gostiju najbolje snalazi Marko Pjaca koji zabija za 1:0.

Dinamo je nastavio s puno boljom igrom, a veliku priliku imao je Ademi koji nije okrunio lijepu akciju Machada i Soudanija. Iz slobodnog udarca s tridesetak metara pokušao je i Ibanez, ali Picak spašava Slaven Belupo. U prvom ozbiljnijem napadu gosti su stvorili veliku priliku koju nije iskoristio Glavina, njegov udarac zaustavila je vratnica pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Tri minute igre u nastavku bile su dovoljne da Dinamo udvostruči svoje vodstvo. Soudani je prsima spustio loptu za Brozovića koji s ruba šesnaesterca zabija za 2:0. Devet minuta kasnije Brozović lijepo petom uzvraća asistenciju Soudaniju koji iz blizine zabija za veliku prednost Dinama.

U 63. minuti potpuno je ispala domaća obrana i Delić je krenuo sam prema Eduardu koji odlično istrčava i čuva svoju mrežu netaknutom. Do kraja susreta Dinamo je mirno kontrolirao stanje na terenu, a blizu pogotka bili su Andrijašević, Goncalo i Ibanez međutim nove rezultatske promjene nije bilo sve do sudačke nadoknade kada je bivši igrač Hajduka preciznim udarcem postavio konačnih 4:0

U idućem kolu Dinamo gostuje u Kranjčevićevoj kod Lokomotive dok će Slaven Belupo na svom stadionu dočekati Zagreb.