MAXtv Prva liga, 2. kolo, 26.07.2014, 21:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 900
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split)

Mario Katušić • subota, 26.07.2014.

U susretu u kojem su nogometaši Osijeka dominirali, ekipa Zadra ipak je došla do tri boda, zahvaljujući pogocima Ivančića i Weitzera, koji je napravio malo remek djelo. Osijek je samo uspio smanjiti rezultat u posljednjim trenucima susreta, iz jedanaesterca, kojeg je realizirao Josip Barišić.

Jakov Surać
58'
26
Vlatko Šimunac
80'
22
Marko Tešija
86'
Ferdo Milin
23
(do 82')
21
(do 71')
Tomislav Rukavina

U atmosferi koja se nije činila kao domaćinska, budući da su puno glasniji bili navijači Osijeka, prvu priliku stvorili su Zadrani i to u petoj minuti. Terkeš je primio loptu leđima okrenut golu, uspio se izboriti za udarac, no on je bio preslab da ugrozi vratara Osijeka. Nakon toga su bijeli izgledali korektnije, a to su mogli kapitalizirati u devetoj minuti. Nikola Matas je ubacio s desne strane, lopta dolazi do usamljenog Škorića na drugoj vratnici, no on promašuje nemoguće, odnosno lopta odsjeda na gredi, a nakon toga obrana čisti u korner.

Iz tog udarca iz kuta Osijek ponovno prijeti. Novaković je najviši na drugoj vratnici, no i njegov udarac nije bio dovoljno precizan da zatrese mrežu. Osijek je nastavio imati inicijativu, no iduću priliku vidjeli smo tek u 21. minuti. Nakon jedne dubinske lopte, Jonić skače i šutira glavom, ali lijepom obranom se iskazao Mladen Matković. Dvije minute kasnije ponovno nedostatak sreće za goste. Šorša je primirio jednu loptu na 20-ak metara od gola, otpucao lijevom nogom, a lopta, koja je već savladala Matkovića, ponovno odsjeda na gredi.

Nakon toga se bude Zadrani, no bez prilike sve do 35. minute, ali ta im je bila dovoljna za vodstvo. Weitzer je primirio jednu loptu, gurnuo za Bilavera koji je pobjegao po desnoj strani i uputio prizemni centaršut. Mikulić je bio prekratak, a Ivančić usamljen na drugoj vratnici, odakle mu nije bilo teško pogoditi gol. Do odmora su Zadrani mogli dodatno šokirati goste, ali Hrgovićev pokušaj s ruba kaznenog prostora otišao je pokraj lijeve vratnice.

Drugi dio počinje velikom pogreškom pomoćnog suca, koja se dogodila u 51. minuti. Nakon jednog udarca Šorše, loptu je u gol skrenuo Josip Barišić, no pogodak je poništen zbog zaleđa. Nažalost, ponovljena snimka je pokazala da zaleđa nije bilo i da je gol u potpunosti regularan. No, Osijek nastavlja napadati i dalje, a iduću priliku ima Jonjić u 58. minuti, no šutira preko vrata, a Kurtović u 62. minuti iz daljine šalje loptu u Matkovića.

A u 65. minuti potez zbog kakvog se dolazi na nogometne utakmice. Ivor Weitzer je uzeo loptu u svojoj polovici, povukao prošavši nekoliko igrača Osijeka, a onda s 25 metara udaljenosti opalio bombu i pogodio bliži kut loše postavljenog Mikulića. Fantastičan pogodak, no jednim dijelom ipak mora ići na dušu vratara gostiju. Priliku za smanjiti rezultat Osijek ima tri minute kasnije, ali nakon sjajnog prodora Barabana, Josip Barišić komplicira i na kraju šutira preko gola.

Zadar je nakon toga zatvorio igru, nastavivši prekidati napada gostiju prekršajima, a taj stil igre im je dozvolio sudac Bruno Marić svojim kriterijem, u kojem nije posezao za žutim kartonima, unatoč nekim grubim prekršajima još u prvom dijelu.

U takvoj igri vrijedi još spomenuti priliku Terkeša u 83. minuti, no on je šutirao preko gola indisponirane ekipe Osijeka. U sudačkom vremenu se još jednom loše iskazao sudac Marić, koji je dosudio nepostojeći kazneni udarac za Osijek, kojeg je u smanjenje rezultata pretvorio Josip Barišić. Ipak, to nije bilo dovoljno, budući da je Marić malo nakon kaznenog udarca dosudio kraj te su Zadrani došli do važna tri boda, dok je Osijek ostao na nula bodova uz vrlo lošu gol razliku, 2:6.

• Obrisan korisnik27.07.2014. u 19:17
    Zagrebi Slaven su puno lošije ekipe i od Osijeka i Zadra ,golman koji dobije gol sa 30 metara u svoju stranu nema šta tražiti u 1 ligi.
  • Obrisan korisnik27.07.2014. u 12:27
    Ok utakmica. Lijep gol Weizera, nije da je posve neobranjivo, ali jako teško i tu se nema što zamjerit golmanu. Suđenje, greške na obje strane. O penalu nema govora, gol krivo poništen, nije htio podjeliti 7-8 kartona, pa je dugo upozoravao, ali ipak predugo, zadrani su odavno prevršili svaku... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.07.2014. u 12:12
    Ovo što si ti nabrojao su sitne greške koje ničim nisu utjecale na rezultat, a btw.u par navrata je sudac i Osječanima opraštao jer su i oni išli dosta agresivno. O ruci nema govora, niti je bilo namjere ikakve, niti je ruka bila naprijed. Zaleđe nisam dobro vidio, ali čini se da je bilo. Osijek je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.07.2014. u 10:38