Svitolina reprizirala slavlje u Bakuu

Ante Zovko • nedjelja, 27.07.2014.

Mlada ukrajinska igračica Elina Svitolina obranila je naslov pobjednice WTA turnira u Bakuu pobjedom protiv Srpkinje Bojane Jovanovski 6:1, 7:6(2).

Svitolina je za samo 22 minute osvojila prvi set, no u drugom je bila drugačija priča. Obje igračice zadržale su servis do tie-breaka, a onda je Svitolina povela 4:0.

Tijekom tjedna Svitolina je izgubila samo jedan set i bila je svježija u finalu za razliku od Jovanovski koja je u četiri dana odigrala tri meča u tri seta.

Jovanovski je u četvrtfinalu hvatala zaostatak 4:6, 2:4, a u polufinalu 1:4 u treće setu. Svitolina je jedini meč u tri seta igrala protiv Francesce Schiavone u polufinalu.