MAXtv Prva liga, 3. kolo, 01.08.2014, 20:15 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Zagreb u posljednjih deset minuta izborio pobjedu protiv Lokomotive

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 01.08.2014.

Nogometaši Zagreba upisali su prve bodove od povratka u MAXtv Prvu ligu. Kao domaćini svladali su Lokomotivu s 2:0 kojoj je to druga uzastopna utakmica u kojoj bilježi poraz na ovom stadionu u samoj završnici...

Miroslav Konopek
68'
14
Dino Bevab
68'
19
Matias Šulc
69'
Tomislav Ivković

Nakon što u prva dva kola Zagreb nije uzeo niti bod, u dvoboju s Lokomotivom nije imao izbora nego ići na pobjedu. Lokosi su u susret ušli nakon poraza od Dinama u samoj završnici i željeli su se iskupiti za gubitak tih bodova.

U susret u Kranjčevićevoj obje momčadi ušle su otvoreno, tražeći pogodak te je u prvih desetak minuta već ubilježeno nekoliko poluprilika. I u obrani i u napadu dobro je utakmicu otvorio Štiglec, a prva veća opasnost dogodila se pred vratima Zagreba kada je Livaković obranio dobar pokušaj glavom Budimira.

Zagreb je vrlo brzo prebacio igru pred vrata gostiju, a nakon kraćeg pritiska Zelenika je uspio nogom obraniti pokušaj Bobana iskosa. Nastavio je domaćin kontrolirati igru, ali i komplicirati u završnici tako da se Lokomotiva bez većih problema branila.

U 25. minuti Zelenika je još jednom odlično reagirao i to nakon dobre akcije Krovinovića i Stepčića. Posljednji je sjajno uočio natrčalog Štigleca, ali njegov udarac brani vratar Lokomotive.

Lokomotiva se uglavnom koncentrirala na obranu i prijetnje su se svodile na pokušaje kontranapada nakon Zagrebovih pogrešaka, no uspjelih kontri bilo je malo. U 42. minuti Domagoj Pavičić pokušao je iznenaditi Livakovića udarcem pod gredu, ali mladi vratar Pjesnika i ovoga je puta na mjestu.

Na odmor se otišlo s 0:0, a početak drugog dijela nije donio značajnije promjene.

I dalje je Zagreb bio taj koji je imao više loptu u nogama, ali je u završnici i dalje previše komplicirao. Na samom početku drugog poluvremena spetljali su se domaći igrači nakon ubačaja Bobana, Lokomotiva je zaprijetila iz kontranapada preko Mišića, no mreže su i dalje mirovale.

Nakon tog početnog boljeg izdanja Zagreba, Lokomotiva je preuzela inicijativu i sve opasnije prijetila. Najbolju priliku imala je u 61. minuti kada su pokušavali Begonja i Pajač, par minuta kasnije Pajač je još jednom zaprijetio Livakoviću, ali vratar Zagreba odrađivao je sjajan posao.

Što je vrijeme više odmicalo, pritisak Lokomotive je rastao, Zagrebov je ritam dosta pao i Dražen Medić je pokušao situaciju na travnjaku promijeniti s tri izmjene u kratkom roku.

Donijelo je to veliki pomak i Zagreb se oslobodio pritiska te ponovno krenuo prema naprijed. Isplatilo se to u 80. minuti kada je Konopek, jedan od igrača koji su unijeli živost ulaskom, odlično pronašao Stepčića koji se okreće, puca i vara Zeleniku.

Pogodak je dodatno podignuo moral kod Zagrebaša koji se nisu povukli već su krenuli po novi pogodak i u 83. minuti su do njega i došli. Na povratnu loptu na 20 metara natrčao je Matijas Šulc i odlično pogodio za 2:0.

Minutu kasnije u 16 metara Lokosa pao je Boban, tražili su Pjesnici kazneni udarac, ali sudac Mlakar nije se složio, žestoko je prosvjedovao Dražen Medić koji je udaljen s klupe.

Do kraja susreta Zagreb je sačuvao prednost i stigao do prvih bodova u povratničkoj sezoni u MAXtv Prvoj ligi.