Ante Zovko • subota, 02.08.2014.

Paris Saint-Germain osvojio je Francuski superkup pobjedom 2:0 protiv Guingampa u Pekingu uz dva pogotka kapetana Zlatana Ibrahimovića u prvom poluvremenu.

Sve najvažnije u jednosmjernoj utakmici dogodilo se u prvih dvadeset minuta, kad je Ibrahimović odlučio pobjednika.

Prvi pogodak pao je u devetoj minuti, kad je Šveđanin poslao spektakularan udarac u rašlje s ruba kaznenog prostora. U 19. minuti realizirao je jedanaesterac nakon što je Jacobsen srušio Bahebecka.

Pobjednici Francuskog kupa prokockali su šansu za povratak u susret poslije pola sata igre. Marquinhos je skrivio jedanaesterac, no prošlosezonski najbolji strijelac Guingampa Yatabare je slabo opalio i Salvatore Sirigu mu je obranio.

Izabranici Laurenta Blanca mogli su povećati prednost do kraja, ali i ovako odlaze zadovoljni i okreću se početku prvenstva. U petak PSG u prvom kolu gostuje kod Reimsa.