U susretu punom uspona i padova Hrvatska poražena od Francuske

Branimir Korać • petak, 08.08.2014.

Hrvatska košarkaška reprezentacija otvorila je nastup na turniru u Pauu porazom od domaćina Francuske 81:71. Hrvatska je prednost prokockala u završnici susreta kada je Francuska napravila seriju i otišla do pobjede...

Francuska - Hrvatska 81:71 (24:10, 20:23, 13:31, 24:7)

Francuska: Heurtel 14 (4 asistencije), Batum 8, Pietrus 2 (4 skoka), Mahinmi 8 (6 skokova), Gelabale 10, Lauvergne 3, Jackson 8, Fournier 2, De Colo 13, Gobert 7 (5 skokova), Tillie 3, Boubgou Colo 3

Hrvatska: Tomić 6, Bogdanović 8 (6 skokova), Šarić 17 (5 skokova), Rudež 0, Ukić 3, Simon 4, Delaš 7, Žorić 20 (5 skokova), Lafayette 6 (4 asistencije), Bilan, Babić 0, Hezonja 0.

Šut za dva: Francuska 20/39, Hrvatska 20/39

Šut za tri: Francuska 7/14, Hrvatska 5/18

Slobodna bacanja: Francuska 20/29, Hrvatska 16/20

Skok: Francuska 32, Hrvatska 26

Asistencije: Francuska 11, Hrvatska 9

Izgubljene lopte: Francuska 16, Hrvatska 15

Hrvatska nije uspjela upisati pobjedu na turniru u Pauu u prvom susretu, međutim Jasmin Repeša vidio je i dobre stvari te je u konačnici mogao biti zadovoljan. Početak i kraj susreta bili su vrlo loši, međutim ono između bilo je za ovu fazu priprema prilično dobro.

Kako je susret krenuo, odmah je u glavu došlo prošlogodišnje izdanje Hrvatske na turniru u Francuskoj kada je domaćin također dominirao od početka i na kraju nanio Hrvatskoj vrlo visok poraz. No ove godine to nije bio slučaj i da nije bilo tih crnih posljednjih šest minuta kada je Hrvatska ostala bez ijednog poena, Francuska bi vjerojatno bila poražena.

Počelo je vrlo loše, Hrvatska je krenula s trojicom od četvorice igrača koji su se tek priključili treninzima i Francuska je odmah pobjegla. Prva četvrtina bila je za zaborav, Francuzi su imali i 16 poena prednosti te se činilo da će Hrvatska upisati poraz.

Međutim energija Luke Žorića i Darija Šarića vratila je Hrvatsku u utakmicu i posebno u trećoj četvrtini Repešini izabranici izgledali su jako dobro.

Dobila je Hrvatska treću dionicu s čak 31:13, potpuno preokrenula rezultat i dovela Francusku u probleme. Tricom Žorića Hrvatska je na početku posljednje četvrtine povela sa 69:59, do kraja je ostalo još devet minuta, a u tih devet minuta jedino je Šarić još uspio jednom poentirati. Bilo je to za 71:65 nakon čega Francuska radi 16:0 i odlazi do pobjede.

U sljedećem susretu Hrvatska će igrati u subotu od 16:30 protiv Srbije koja je u prvoj utakmici turnira poražena od Grčke 66:64 pogođenim slobodnim bacanjima Konstantinosa Vasileiadisa četiri sekunde prije kraja.

• Obrisan korisnik09.08.2014. u 09:33
    cim je repesin miljenik ukic stigal, raspala se igra - ovaj put repesa ima stvarno solidnu momcad i nema se na sta vadit osim na vlastite lose procjene…vidli bumo kak ce to na kraju zavrsit, ali polazem velike nade u ovo prvenstvo...
  • litleben09.08.2014. u 08:12
    @kikinho 7 - Je li problem u nerazumijevanju jezika ili inteligenciji? Gdje sam ja to napisao da je Markota dobar?
    litleben
  • crodevils09.08.2014. u 08:08
    solidno.. samo da tako šarić svaku tekmu odigra na prvenstvu.. i ako mu se pridruži Bogdanović, Rudež sa svojim tricama i naši centri možemo daleko dogurat