Rakitić upisao dvije asistencije u uvjerljivoj pobjedi Barcelone

Ante Zovko • subota, 09.08.2014.

Ivan Rakitić igrao je 45 minuta za Barcelonu u prijateljskom ogledu s HJK Helsinkijem, ali i to mu je bilo dovoljno za dvije asistencije u pobjedi 6:0 kombiniranog španjolskog sastava.

Barcelona još ne igra u najboljem sastavu s obzirom da su mnogi igrači dobili dopust poslije Svjetskog prvenstva. Protiv Helsinkija startala je momčad koju su činili igrači potekli iz La Masije, a Ivan Rakitić i Alen Halilović čekali su priliku s klupe.

Luis Enrique odabrao je sljedeći sastav za početak utakmice: Masip, Montoya, Piqué, Bartra, Alba, Sergio, S. Roberto, Iniesta, Rafinha, Munir, Pedro.

Kao da su se igrači s klupe htjeli dokazati novom treneru, pa su za manje od pola sata utrpali četiri pogotka.

Na Iniestinu asistenciju, Munir pogađa za vodstvo u petoj minuti. Sergi Roberto je udarcem iz daljine povećao na 2:0 u devetoj minuti.

U 17. Rafinha ubacuje, a Munir pogađa glavom, da bi Pique u 24. zaokružio sjajno otvaranje Barcelone.

Rakitić je na poluvremenu zamijenio Iniestu i odmah u 49. minuti iz slobodnog udarca asistirao Bartri za 5:0.

Halilović je dobio priliku od 58. minute, zajedno s još četiri gostujuća igrača.

Rakitić je okrunio sjajnu predstavu još jednom asistencijom, ovaj put za Sandra u 81. minuti.

Posljednju pripremnu utakmicu Barcelona će odigrati 18. kolovoza protiv Leona, a šest dana poslije otvorit će prvenstvo domaćim susretom s Elcheom Marija Pašalića.