MAXtv Prva liga, 4. kolo, 09.08.2014, 21:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Perica (Šibenik)

Branimir Korać • subota, 09.08.2014.

Nogometaši Dinama uspješno su odradili gostovanje u Slavoniji gdje su bili bolji od Osijeka s 2:1. Dvostruki strijelac bio je Duje Čop, a sudac Gabrilo dvaput je pokazivao na bijelu točku...

Aalborg je iza Dinama i Zagrepčani se okreću budućnosti. Prvi susret nakon ispadanja iz igre za Ligu prvaka igrali su u Osijeku gdje su upisali pobjedu protiv istoimenog domaćina.

Dinamo je u Osijeku debitirao u novim žutim gostujućim dresovima, Zoran Mamić promiješao je momčad u odnosu na onu koja je igrala protiv Danaca, a od početka susreta Dinamo je preuzeo kontrolu nad igrom.

Ipak, prvu ozbiljnu priliku imao je domaćin i to kada je Mišić na ubacivanje Matasa dobio loptu usamljen na 13-14 metara, ali pucao je pokraj vratnice. Nakon što je Osijek protpustio priliku za vodstvo, uslijedila je odmah kazna na drugoj strani. Već u sljedećem napadu Paulo Machado ušao je u 16 metara s desne strane i prizemnom loptom pronašao Duju Čopa u petercu, a ovaj uklizava i zabija za vodstvo gostiju.

Čop se mogao proslaviti pet minuta kasnije kada je obrana Osijeka zaspala i potpuno ga zaboravila, odlično ga je uočio Antolić, no napadač Dinama pucao je jako loše van okvira gola.

Do kraja prvog poluvremena Osijek je uspostavio ravnotežu na travnjaku, Dinamo više nije bio tako dominantan, a igra se preselila između dva kaznena prostora.

Pet minuta prije odlaska na odmor domaćin je imao još jednu dobru priliku. Ibanez je ušao previše u sredinu i ispao iz igre, loptu je dobio Mešanović koji iskosa ulazi u kazneni prostor, ali Eduardo dobro brani njegov pokušaj.

Na odmor se otišlo s vodstvom Dinama 1:0 koji je u drugo poluvrijeme ušao nekako ležernije i s takvim nastupom nije stvorio ozbiljniju prijetnju u prvih 15 minuta.

Zato su opasno zaprijetili domaćini koji su nakon prekida umalo došli do poravnanja. Na dobro ubačenu loptu skočio je Jonjić, pucao je prema Eduardu, međutim Portugalac je bio spreman na njegov udarac.

U 71. minuti činilo se da je susret odlučen. Nakon ubačaja u 16 metara domaćina Bralić je rukom iznad glave dirao loptu, sudac Gabrilo opravdano je pokazao na kazneni udarac koji je Duje Čop pretvorio u pogodak.

Osječani se nisu samo tako predali i krenuli se nešto otvorenije te nakon nekoliko pokušaja koji nisu bili precizni, u 79. minuti i oni dobivaju kazneni udarac. U 16 metara rukom je igrao Čop, Gabrilo je postupio ispravno i dosudio najstrožu kaznu, a Josip Barišić smanjio je na 2:1.

Do kraja susreta Dinamo je potpuno udaljio Osječane od svojeg gola i mirno je priveo susret kraju bez da je domaćin ijednom zaprijetio.

• Mithrandir10.08.2014. u 12:42
    Gledao sam drugo poluvrijeme ove utakmice i sav komentar viđenog stane u dvije riječi: očajan nogomet.