Vodeni sportovi

Počelo Europsko prvenstvo u plivanju, Karla Šitić 22. na deset kilometara

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.08.2014.

Berlin je domaćin Europskog prvenstva u plivanju, a ono je otvoreno maratonom kod plivačica na deset kilometara. Nastupila je i hrvatska predstavnica Karla Šitić koja je završila na 22. mjestu...

Europska plivačka elita okupila se u Berlinu gdje je započelo Europsko prvenstvo u plivanju. Prvog dana natjecanja Hrvatska je imala predstavnicu u maratonu na deset kilometara u kojem je nastupila Karla Šitić.

Ritam koje su one najbolje nametnule na kraju je bio prejak za Šitić koja je utrku završila na 22. mjestu sa šest minuta i 56 sekundi zaostatka za pobjednicom.

Zlatno odličje odnijela je Nizozemka Sharon van Rouwendaal, inače vrlo dobra i u leđnom stilu gdje je osvajala odlična na 100 i 200 metara, a sada je uzela i prvo zlato u maratonu.

U finišu je slavila sa 1.1 sekundom prednosti nad Mađaricom Evom Risztov, olimpijskom pobjednicom iz Londona koja je spašavala srebro ispred Talijanke Aurore Ponsele.

Utrku je obilježilo spašavanje Poljakinje Natalie Charlos koja je u vodi ostala bez svijesti i spasioci su je izvukli na obalu gdje je uspješno izvedena reanimacija. Poljakinja je prema prvim informacijama bila potpuno iscrpljena, ali se uspješno oporavlja.