Lokosice u drugom pripremnom susretu "potopile" Trešnjevku

Jelena Bagarić • četvrtak, 14.08.2014.

Zagrebačke Lokosice Fužine su nakratko zamijenile Zagrebom gdje će boraviti ukupno pet dana, nakon čega će se uputiti u Daruvarske toplice na nastavak priprema. U sklopu zagrebačkih treninga Lokomotiva je odigrala pripremnu utakmicu s Trešnjevkom u kojoj je uvjerljivo slavila rezultatom 31:13 (15:8).

Protiv Zameta je bilo „gusto“, noge su bile teške od jakih kondicijskih treninga i trčanja, pa je sukladno tome takav bio i rezultat. No, u susretu s Trešnjevkom sve je izgledalo puno bolje. Pobjeda je došla izuzetno lako, a Trešnjevka nije pružila pravi otpor.

U prvih pola sata koliko-toliko je Trešnjevka mogla parirati, no nastavak je donio potpuni „potop“. Samo pet pogodaka uspjele su rukometašice Mirana Ognjenovića postići u nastavku susreta, od čega su četiri pala u zadnje četiri minute utakmice.

U prvih osam minuta susreta postignuta su četiri pogotka, na semaforu je stalao 3:1 a strijelac je bila novopridošla Neli Irman. Od tada je prednost samo nastavila rasti, pa je 24. minuti prednost Lokosica bila dvostruka. Ivana Božović zabila je za 12:6, ali niti to nije bio konačni rast prednosti. Do kraja poluvremena narasla je za još jedan pogodak, pa se prvih 30 minuta završilo rezultatom 15:8.

Drugo poluvrijeme bilo je jednosmjerno. Dobra igra Lokosica u obrani i napadu ostavila je Trešnjevku dugo bez pogotka. Jedan je pao u 36. minuti, a idući su čekale do 56. U tom razdoblju Lokomotiva je rezultatski jurila sve do samog kraja utakmice. Konačnih 31:13 postavila je Božović iz sedmerca.

Lokosice je predvodila Sonja Bašić sa sedam postignutih pogodaka, od čega je četiri zabila iz sedmeraca. Slijede ju Božović i Irman koje su upisale pet pogodaka. U redovima Trešnjevke nitko nije postigao više od dva pogotka, a taj su učinak imale Jelena Blažek, Sandra Bošnjak,Dora Puljić,Jelena Kajfeži Marija Borković.

U četvrtak su Lokosice trebale odigrati još jedan prijateljski susret sa Zelinom, no protivnice su otkazale pa će odigrati još jedan susret s Trešnjevkom. Susret će početi u 18:30, a igra se u dvorani II Doma sportova. U petak će se uputiti u Daruvarske toplice gdje nastavljaju drugi ciklus priprema. Tamo će se zadržati do 22. kolovoza nakon čega idu na međunarodni turnir u Dunaujvarosi gdje će igrati protiv Fehervara i Zvezde Zvenigorod.