Novak Đoković još jednom poražen prije četvrtfinala, svladao ga Tommy Robredo

Mihaela Bradovski • petak, 15.08.2014.

Na turniru u Cincinnatiju odigrani su susreti osmine finala u konkurenciji tenisačica i tenisača. Najveće iznenađenje priredio je Tommy Robredo koji je svladao Novaka Đokovića...

Na turniru u Cincinnatiju najveće iznenađenje osmine finala priredio je Tommy Robredo koji je izbacio Novaka Đokovića. Đoković je kao i u Torontu prošlog tjedna upisao tek jednu pobjedu, a nakon toga upisao poraz u dva seta. Tamo je bio koban Jo-Wilfried Tsonga, a u Cincinnatiju slavio je Tommy Robredo u meču koji je Đoković odigrao ispod svoje razine.

Kiksao nije David Ferrer i upisao je prolaz protiv Mihaila Južnjog svladavši ga u dva seta. Posebno dobro Španjolac je odigrao drugi set koji je dobio bez izgubljenog gema.

Dramatičan dvoboj odigrali su Miloš Raonić i Steve Johnson, no Raonić je izvukao pobjedu nakon dva sata i 15 minuta igre. U trećem setu Kanađanin je servirao za meč kod 5:4, no Johnson je uspio napraviti break, ali u tie-breaku nije imao šanse. Inače Raonić je pogodio 30 as servisa, no unatoč tome dosta se namučio za pobjedu.

John Isner propustio je dvije meč lopte u susretu protiv Andyja Murraya. Kod 6:5 u trećem setu pri servisu Murraya nijednu nije realizirao, a onda je Škot dominirao u tie-breaku i prošao dalje. Amerikanac je meč završio s 21 as servisom.

Iznenađenje nije dopustio Roger Federer iako je Gael Monfils izborio treći set. Tamo je drugi nositelj bio bolji i stigao do prolaza u četvrtfinale.

Kod tenisačica nije bilo većih iznenađenja. Serena Williams rutinski je odradila posao protiv Flavije Pennette i za svega sat vremena stigla je do četvrtfinala pobjedom 6:2, 6:2.

Druga američka nada u ždrijebu, Sloane Stephens poražena je od Jelene Janković u dva seta dok je vrlo uvjerljiva bila Agnieszka Radwanska protiv Sabine Lisicki. Prolaz su upisale i Maria Šarapova, Simona Halep i Caroline Wozniacki.

ATP Cincinnati, osmina finala:
Tommy Robredo (Španjolska, 16) - Novak Đoković (Srbija, 1) 7:6(6), 7:5
David Ferrer (Španjolska, 6) - Mihail Južnji (Rusija) 7:5, 6:0
Julien Benneteau (Francuska) - Jerzy Janowicz (Poljska) 7:5, 6:1
Miloš Raonić (Kanada, 5) - Steve Johnson (SAD, WC) 6:7(7), 6:3, 7:6(4)
Fabio Fognini (Italija, 15) - Yen-Hsun Lu (Kineski Tajpeh) 3:6, 6:3, 6:3
Andy Murray (Velika Britanija, 8) - John Isner (SAD, 11) 6:7(3), 6:4, 7:6(2)

Ana Ivanović (Srbija, 9) - Svetlana Kuznjecova (Rusija) 6:2, 2:6, 6:3
Elina Svitolina (Ukrajina) - Carla Suarez Navarro (Španjolska, 15) 4:6, 6:4, 6:4
Maria Šarapova (Rusija, 5) - Anastasija Pavljučenkova (Rusija) 6:4, 7:6(2)
Simona Halep (Rumunjska, 2) - Lucie Šafarova (Češka, 16) 6:4, 7:5

• gerrard15.08.2014. u 22:34
    donnie.... pa branio bi više bodova, ali bi imao i veću bodovnu prednost, tako da ta tvoja teorija ne drži vodu