Leverkusen rutinski prošao dalje, trećeligaš izbacio Mainz

Davor Mikulić • petak, 15.08.2014.

Tri susreta Njemačkog kupa bila su na rasporedu u petak. Za iznenađenje se pobrinuo trećeligaš Chemnitzer koji je nakon jedanaesteraca bio bolji od Mainza, a Stefan Kiessling Waldalgesheimu je postigao čak pet pogodaka...

Njemački trećeligaš Chemnitzer FC, nekadašnji Bundesligaš, s Mainzom se na terenu našao prvi put nakon ožujka 2001. godine. Njihov je današnji susret donio čak deset pogodaka, od čega četiri u produžecima.

Gosti su na odmor otišli s jednim pogotkom prednosti do kojeg su u 25. minuti došli preko Zimlinga i ništa nije ukazivalo da bi gledatelji mogli vidjeti pravu golijadu.

U prvoj minuti nastavka za Mainz je strijelac bio i Okazaki, a gosti su tada imali dva pogotka prednosti i utakmica se činila riješenom. No, u samo četiri minute Fink je vratio domaćina u utakmicu, da bi u 73. minuti za novo vodstvo Mainza zabio Koo Ja-Cheol.

Ipak, igrači Chemnizera nisu odustajali pa su tri minute prije isteka regularnog dijela došli do novog poravnanja rezultata nakon što je svoju mrežu pogodio Bungert.

Domaćin je u 103. minuti poveo pogotkom Ziereisa, ali samo šest minuta poslije na 4:4 je izjednačio Bunger te se tako djelomično iskupio za autogol.

Nakon što je Kehl u 119. minuti pogodio za vodstvo 5:4 domaćina, sve se činilo riješenim. No, zaista zanimljivu utakmicu još zanimljivijom je učinio Geis nakon čijeg pogotka su na redu bili udarci s bijele točke. Za domaću momčad je svih pet igrača bilo precizno, dok je kod gostiju promašio jedino Jara.

Puno lakši zadatak imali su Apotekari koji su mrežu slabašnog niželigaša Waldalgesheima tresli šest puta. Čak pet pogodaka djelo je Stefana Kiesslinga za kojeg vratar Borschnek jednostavno nije imao rješenja.

Prvi pogodak Kiessling je postigao već u drugoj minuti susreta, a do odlaska na odmor isto je učinio još tri puta. Do svog petog pogotka na ovom susretu došao je u 59. minuti, dok ga je tri minute poslije na terenu zamijenio Josip Drmić.

Son Heung-Min je u 82. minuti zaključio susret postigavši šesti pogodak Leverkusena.

Tin Jedvaj za gostujući je sastav na stoperskoj poziciji odradio svih 90 minuta.

U trećem večerašnjem susretu, nešto manje efikasnom, Duisburg je na domaćem terenu dočekao Nurnberg i minimalnom pobjedom izborio prolazak.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Zlatko Janjić u 11. minuti kada je bio precizan s bijele točke.