Premiership, 1. kolo, 17.08.2014, 14:30 h
Liverpool
Liverpool 2:1 Southampton
Southampton

Ante Zovko • nedjelja, 17.08.2014.

Liverpool je uz dosta nervoze svladao Southampton 2:1 u prvom kolu Premier lige. Engleski reprezentativci Raheem Sterling i Daniel Sturridge postigli su golove za Redse u čijim je redovima 90 minuta odradio hrvatski stoper Dejan Lovren, debitiravši tako protiv momčadi čije je boje branio prošle sezone.

Southampton je stvorio puno problema Liverpoolu kojem očito treba još uigravanja u fazi obrane. Gosti su propustili velike prilike za preokret te, kasnije, za izjednačenje.

Liverpool je tako uspješno krenuo u sezonu u kojoj neće imati prošlosezonskog najboljeg strijelca Luisa Suareza, ali navijali imaju pravo biti zabrinuti zbog neuvjerljive igre jer u drugom kolu Liverpool gostuje kod Manchester Cityja.

Poslije nervoznog početka, Liverpool je stigao do pogotka drugim udarcem u okvir poslije suradnje engleskih reprezentativaca. Henderson je oteo loptu na sredini, odupro se Schneiderlinu i uputio klinički točno dugo dodavanje Sterlingu, koji je bio miran i plasirao loptu u suprotni kut.

Dušan Tadić radio je odličan posao za Southampton u prvom dijelu, i to isključivo po lijevoj strani. U 53. minuti petom je uposlio Clynea koji iz kaznenog prostora pogađa gornji dio Mignoletovog gola.

Sveci su mogli doći do preokreta da Davis desetak minuta kasnije nije uprskao sjajnu šansu. Ward-Prowse ga je pronašao pred golom, ali on gađa ravno u belgijskog vratara.

Gostujući navijači počeli su nadglasavati utihnule domaće kojima je Sturridge ipak donio radost i olakšanje deset minuta prije kraja. Hendersonov pokušaj nabačaja se odbio o suparnika, lopta je otišla u zrak, Sterling je prebacio do Sturridgea, koji uspijeva skrenuti loptu pred Fostera u svojoj prvoj pravoj prilici na utakmici.

Još jedan nevjerojatan promašaj ostavio je goste bez izjednačujućeg gola. Schneiderlin je sjajno opalio ljevicom, a Mignolet je uspio skrenuti u prečku. Lopta se odbila do Longa, koji glavom gađa pored gola.

• SuppaDuppaFly17.08.2014. u 22:24
    Teška tekma za LFC, mogli smo i izgubit 3 boda jer se Sth pokazao kao tvrd orah. Onaj Tadić je fantastičan igrač i sreća da su ga izveli van! Mignolet, standardno dobar makar je u nekim intervencijama opasno visio, Lovren za prvu tekmu odigrao super, Škrtel dobar, Jonhson koliko god osporavan... [više na forumu]
    SuppaDuppaFly
  • Obrisan korisnik17.08.2014. u 20:51
    opet je lovren bio malo kriv za gol.. prati ga karma, dobar je, al opet neki kiks od njega..
  • Obrisan korisnik17.08.2014. u 19:02