Vodeni sportovi

Sanja Jovanović u polufinalu na 50 leđno, Todorović stao u kvalifikacijama na 100 delfin

Mihaela Bradovski • petak, 22.08.2014.

U tri discipline nastupili su hrvatski predstavnici u kvalifikacijama na Europskom prvenstvu u plivanju u petak. Sanja Jovanović ostvarila je dobar plasman na 50 leđno i izborila je polufinale, no ostali nisu bili na toj razini...

Dvojica hrvatskih predstavnika u utrci na 200 metara leđnim stilom nisu uspjeli dohvatiti polufinale. Teo Kolonić ostvario je bolji rezultat i kvalifikacije završio na 22. mjestu s vremenom 2:03.54, a polufinale mu je pobjeglo za dvije sekunde. Marko Krce-Rabar je isplivao dvije sekunde slabije vrijeme od onog s kojim je došao u Berlin te je s 2:04.42 završio kao 30.

Najbrže vrijeme kvalifikacija ostvario je Mađar Peter Bernek s 1:58.45.

Do polufinala nisu došli niti hrvatski predstavnici na 100 metara delfin gdje je Mario Todorović isplivao slabiju utrku od očekivane i s 53.42 završio na 21. mjestu te je u statusu druge rezerve za polufinale. Todorović je ove godine plivao utrku ispod 53 sekunde i taj rezultat donio bi mu polufinale, ali nije ga uspio ponoviti.

Nikša Stojkovski također je nastupio u kvalifikacijama i morao se zadovoljiti 52. mjestom od 54 natjecatelja s rezultatom 55.93 dok je najbrži bio Mađar Laszlo Cseh s 52.14.

Jedino polufinale ostvarila je Sanja Jovanović na 50 leđno koja je u kvalifikacijama isplivala 28.86, gotovo pola sekunde slabije od svojeg najboljeg rezultata ove godine, ali svejedno dovoljno za 12. mjesto i ulazak u polufinale. Jedina koja je u kvalifikacijama išla ispod 28 sekundi bila je Dankinja Mie Nielsen.