Vodeni sportovi

Peaty nije ponovio polufinalnu utrku, dva zlata za Veliku Britaniju i Poljsku

Branimir Korać • subota, 23.08.2014.

Predzadnji dan Europskog prvenstva u plivanju koje se održava u Berlinu donio je novu borbu za odličja, a po dva zlata osvojili su Poljska i Velika Britanija...

Finalni program predzadnjeg dana Europskog prvenstva u Berlinu otvoren je utrkom za plivačice na 1500 metara. Španjolka Belmonte Garcia najavila je napad na rekord europskih prvenstava koji je držala Švicarka Flavia Rigamonti i popravila ga je. Ostvarila je za sekundu i 25 stotinki bolje vrijeme te uzela zlatno odličje.

Razočarana bazen napušta Dankinja Mie Nielsen koja je računala na zlato na 50 leđno, ali odluku o naslovu europske prvakinje donosile su Britanke. U foto finišu Francesca Halsall odnijela je pobjedu ispred Georgije Davis dok se Nielsen morala zadovoljiti s brončanim odličjem. Velika Aliaksandra Herasimenia završila je kao peta.

Kod plivača u utrci na 100 delfin sjajni Poljak Konrad Czerniak odnio je uvjerljivu pobjedu. Czerniak je slavio s 51.38 i tako popravio rekord europskih prvenstava koji je držao Milorad Čavić. U odličnoj utrci ostavio je iza sebe Laszla Cseha i Pavela Sankoviča koji su nakon skromnih nastupa u polufinalu bili bolji u finalu.

Nakon što je u polufinalu srušio svjetski rekord na 50 prsno, Adam Peaty nije top ponovio u finalu. Međutim svejedno je isplivao dovoljno za naslov europskog prvaka s vremenom od točno 27 sekundi.