Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 25.08.2014.

Nogometaši Flamenga nastavili su seriju pobjeda i u četvrtom uzastopnom susretu uzeli su četvrtu pobjedu. Ovaj put slavili su na gostovanju kod Criciume 2:0, a među strijelcima ponovno je bio Eduardo da Silva...

Od dolaska Edaurda da Silve u redove Flamenga, brazilski velikan iz Rio de Janeira doživljava preporod. U posljednjih šest utakmica upisao je čak pet pobjeda, a jedini poraz upisao je kod Chapecoensea.

U 17. kolu gostovao je kod Criciume i slavio s 2:0, a bivši hrvatski reprezentativac stavio je točku na i u 81. minuti kada je postavio konačnih 2:0.

Ovaj put Eduardo je ušao u igru u 58. minuti zamijenivši Nixona, a ključni trenutak dogodio se u 76. minuti kada je Vitor zaradio crveni karton nakon čega je Flamengo poveo iz kaznenog udarca preko Muriela.

U 81. minuti Eduardo je iskoristio lošu reakciju obrane domaćina, prihvatio loptu na rubu pet metara i odmah pogodio mrežu Luizinha.

Ova pobjeda dovela je Flamengo na 11. poziciju na ljestvici s 22 osvojena boda dok je Criciuma 17. sa 17 bodova. U sljedećem kolu Flamengo ide u goste posljednjeplasiranoj Vitoriji.

• Obrisan korisnik25.08.2014. u 15:55
    Eduardo je majstor i gledano po igračkim kvalitetama zaslužuje povratak u reprezentaciju, no da se nije onako ponio prema Kovaču zajedno s kumom Vukojevićem možda bi ga Kovač i pokušao nagovoriti na povratak. Ovako to se neće dogoditi. Svaka njemu čast, ali mogao se dostojanstveno oprostiti kao... [više na forumu]
  • 280425.08.2014. u 14:48
    Ukratko bih rekao: nisu ga mazili ni protivnici, ni treneri, ni izbornici. Dao je puno više za reprezentaciju nego mnogi koji su rođeni ovdje. Što mislite bi li zabio Brazilu? Naravno da bi s guštom, ali...mnogi koji su to trebali znati nisu. Nažalost.
    2804
  • Obrisan korisnik25.08.2014. u 14:47
    Dudu je uz Mandzukica najbolji napadac, jokeri su nam igrali dok su najbolji grijali klupu na zadnjem SP
  • Obrisan korisnik25.08.2014. u 13:32
    Eduardo vrati se Niko odlazi.
  • Obrisan korisnik25.08.2014. u 13:19
    Majstor ostaje majstor. Takav osjećaj za gol nema niti jedan naš napadač ( Kramarić je nešto najbliže njemu )i njemu je dovoljno 20 minuta da napravi više nego što neki naši napadači naprave u 90 minuta.