SEHA GSS liga, 2. kolo, 27.08.2014, 19:30 h
Vojvodina 19:32 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem uvjerljivom pobjedom nad Vojvodinom debitirao u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • četvrtak, 28.08.2014.

Ove srijede započelo je četvrto izdanje SEHA Gazprom South Stream lige, a u novu regionalnu sezonu zakročio je debitant lige, mađarski Veszprem, koji je snage odmjerio s Vojvodinom. Utakmica je službeno dio drugog kola, a do prva tri boda na ljestvici uvjerljivo je stigao mađarski predstavnik.

SEHA Gazprom South Stream liga u svojim pripremama za četvrtu sezonu najavljivala je uključenje mađarskih, ali i slovenskih klubova. Na kraju Ligu je pojačao samo jedan debitant i to mađarski prvak i sudionik Final Foura Lige prvaka, Veszprem, dok je Lovćen izgubio mjesto u sezoni 2014./2015.

U borbi za naslov novog regionalnog prvaka nalazi se tako deset ekipa, odnosno, Zagreb i Nexe iz Hrvatske, bjeloruski Meškov Brest, slovački prvak Tatran Prešov, mađarski Veszprem, Vojvodina i Radnički kao predstavnici Srbije, banjalučki Borac te makedonski Metalurg i Vardar. S ulaskom ovako jakog protivnika Liga je zasigurno dobila na kvaliteti, ali treba vidjeti kako će se s Mađarima nositi većina dosadašnjih sudionika SEHA GSS lige.

"Bili smo favoriti u ovom susretu i igrali smo najbolje što možemo. Vojvodina je kvalitetna ekipa i treba joj vremena da uđe u formu. Siguran sam da će napredovati kroz utakmice", rekao je lijevi vanjski Veszprema Momir Ilić.

Novu sezonu regionalne lige otvorio je susret drugog kola, a u Novi Sad Mađari su doputovali kako bi zaigrali s Vojvodinom. Bez prevelikih iznenađenja Veszprem nije dao domaćinu da se približi te je sigurno stigao do slavlja s 13 pogodaka prednosti.

Susret su dobro otvorile obje ekipe, a Vojvodina se držala uz bok mađarskom prvaku sve do devet minute susreta kada Veszprem preko Gerga Ivancsika, Cheme Rodrigueza, Momira Ilića, Andreasa Nilssona i Cristiana Garcije Ugaldea ostavlja Vojvodinu na minus pet (4:9). Nakon te serije pogodaka Vojvodina se nije uspjela vratiti u igru, a do odlaska na predah svoj je zaostatak smanjila na četiri zgoditka stoga je semafor po isteku 30. minute pokazao 9:13.

Drugo poluvrijeme Mađari otvaraju s tri uzastopna pogotka za 16:9, dok Vojvodina zahvaljujući čvrstoj obrani suparnika teško pronalazi put do mreže. Prednost gostiju je iz minute u minutu rasla te su u posljednjih deset minuta dvoboja ušli s +10 (25:15). Prvu utakmicu u novom natjecanju Veszprem zatvara s četiri uzastopna pogotka za konačnih 32:19.

U Mađarskoj ekipi najbolji je bio Momir Ilić s 11 pogodaka, njih pet dodao je Laszlo Nagy, dok se Renato Sulić nije upisao u listu strijelaca. Čuvar mađarske mreže Roland Mikler sakupio je devet obrana, dok se Mirko Alilović još oporavlja od operacije desnog ramena. Kod Vojvodine najefikasniji su bili Boban Živković, Miloš Orbović i Uroš Elezović svaki s po četiri zgoditka, dok su na vratima Arsenić-Perović-Kukobat zajedno obranili šest lopti.

"Imamo deset novih igrača i ovo je bilo novo iskustvo za nas. Veszprem je jedna od najboljih momčadi u Europi. Treba nam vremena da uigramo nove igrače, ali momci su se borili od prve minute stoga ne mogu reći ništa loše oko njihove izvedbe", rekao je o susretu trener Vojvodine Đorđe Ćirković.