Srbija preko Egipta rutinski i očekivano do prve pobjede na Prvenstvu

Marija Pastuović • subota, 30.08.2014.

Srbija je očekivano, u svojoj prvoj utakmici u Španjolskoj, pobijedila Egipat rezultatom 85:64. U Granadi je srpska momčad kontrolirala cijelu utakmicu – dominacijom pod košem, značajno boljom realizacijom i agresivnom igrom u obrani zasluženo su upisali prve bodove. Igrači Saše Đorđevića dobro su otvorili susret, a stečeno vodstvo sačuvali su do samog kraja.

Već nakon odigranih pet minuta Srbija je imala dvoznamenkastu prednost 18:7, a poene je upisao Nikola Kalinić. Prva četvrtina završila je s osam poena više na strani Srbije. U drugoj dionici igre egipatski igrači uspjeli su jedno vrijeme držati prethodnu razliku, ali ona je, kako se četvrtina bližila kraju, rasla i Srbija je na odmor otišla pri vodstvu 43:31.

U trećoj četvrtini Đorđevićeva momčad ostavila je suparnike na 12 zabijenih poena, a postigla je 25. Egipćanima su bile potrebne gotovo četiri minute da upišu prve poene iz igre, a za to vrijeme Srbija napravila seriju 9:0 koja nije dozvolila bilo kakvu eventualnu sumnju u pobjedu. Već tada je srpski izbornik u igru uveo sve igrače koje je imao na raspolaganju, što je značilo i mogućnost odmaranja pojedinaca. Ne značajno, ali osjetilo se to na rezultatu posljednjih deset minuta, koje su rezultatski otišle na stranu Egipta, ali slavlje srpskih košarkaša nije bilo dovedeno u pitanje.

Pobjedničku momčad predvodili su Miloš Teodosić s 15 upisanih poena (1/1, 4/6 trica) i Miroslav Raduljica s 13 poena (6/10), dodavši tome šest skokova. U redovima Egipta najbolji je bio Ibrahim El Gammal s 12 poena (3/7, 2/7) uz tri skoka i isto toliko asistencija. Amr Gendy ubacio je 11 poena (2/6, 1 trica) uz četiri skoka.

U drugom kolu Skupine A Srbija će igrati s Francuskom, a Egipat će se susresti s domaćinom Španjolskom.