Petra Martić dobro krenula na velikom Challengeru u kineskom Suzhouu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 01.09.2014.

Petra Martić plasirala se u drugo kolo velikog Challengera koji se održava u Suzhouu. U prvom kolu igrala je protiv iskusne Mađarice Melinde Czink i slavila sa 7:5, 6:4...

Hrvatska tenisačica Petra Martić nastupa na jakom Challengeru u Suzhouu, a prvo kolo donijelo joj je susret protiv osam godina starije Mađarice Melinde Czink.

31-godišnja Czink poražena je u dva seta sa 7:5, 6:4 nakon sat i 40 minuta igre u kojoj je Martić ipak na kraju bila bolja i prekinula seriju poraza.

Martić ove sezone nije imala previše sreće s ozljedama i rezultati su zbog toga patili stoga je svaka pobjeda vrlo važna kako bi se ubilježio napredak na WTA ljestvici gdje je ispala iz društva 200 najboljih igračica svijeta.

U drugom kolu igrat će protiv četvrte nositeljice Njemice Anne Lene Friedsam koju je svladala prošle godine u Kineskom Tajpehu sa 6:4, 6:0. Friedsam je u prvom kolu bila bolja od Kineskinje Xin.