Conte zadovoljan poslije debija: "Verratti je naša sadašnjost i budućnost"

Ante Zovko • petak, 05.09.2014.

Najveći protivnik Hrvatske za prvo mjesto u skupini kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Italija, svladao je Nizozemsku 2:0 u debiju izbornika Antonija Contea, koji je poslije susreta ujedno bio oprezan i zadovoljan.

Oba pogotka pala su u prvih deset minuta. Nakon što je Ciro Immobile pogodio u trećoj minuti, Daniele de Rossi realizirao je jedanaesterac u desetoj poslije isključenja Bruna Martinsa Indija.

Immobile je u napadu zaigrao s debitantom Simoneom Zazom. Mario Balotelli nije mogao nastupiti zbog suspenzije. Antonio Conte bio je jako zadovoljan, posebno izvedbama napadača, De Rossija i Marca Verrattija.

"Osim rezultata, zanimalo me kako će reagirati igrači, a reakcija je definitivno bila pozitivna. Ovi igrači žele postići nešto važno. Put je dug, ali ovakve utakmice pružaju nam samopouzdanje", rekao je bivši trener Juventusa.

"Prije utakmice smo posebno radili na napadačkoj suradnji. De Rossi je također odigrao sjajnu utakmicu. Verratti je naša sadašnjost i budućnost."

Italija u utorak gostuje kod Norveške u prvoj utakmici kvalifikacija za Euro 2016. Hrvatska će tada ugostiti Maltu.