Hajduk u Češkoj uveličao proslavu Slavije i upisao poraz

Davor Mikulić • subota, 06.09.2014.

Splitski Hajduk u Pragu je bio gost Slaviji povodom pedesete godišnjice osnivanja Odbora Pratela, navijačke skupine tog kluba. Domaćin je slavio 2:0 pogocima Boudjemae i Zmrhala, a u Češku je doputovao i veliki broj navijača Hajduka...

Slavia iz Praga Hajdukov je gost bila na velikoj proslavi sto godina postojanja splitskog kluba prije tri godine, a kao zahvalu za taj poziv, Splićani su danas bili gosti u Češkoj povodom pedesete obljetnice osnivanja navijačke skupine Slavije kojima je cilj bio spasiti Slaviju od nestajanja s nogometne scene. Ovaj dan praktički slave kao svoj drugi rođendan, a susretu u Pragu prisustvovao je i veliki broj navijača Hajduka.

Iako je Slavia nastupila s izmijenjenim sastavom, stigla je do zaslužene pobjede u utakmici gdje rezultat nije bio u prvom planu.

Damien Boudjemaa načeo je mrežu Hajdukovog vratara Stipice u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i to lijepim udarcem s lijeve strane šesnaesterca, a konačni rezultat postavljen je u 63. minuti kada je Kodra bio asistent Jaromiru Zmrhalu, igraču koji je u igru ušao trinaest minuta ranije.

U 74. minuti glavni sudac Ardeleanu označio je kraj nakon što su navijači oba kluba ušli u teren. Utakmica je nekoliko puta prekidana zbog upotrebe pirotehnike.

Slavia Prag: Rakovan, Dostál, Dobrotka, Kodr, Fialka, Gecov, Hrubý, Prošek, Boudjemaa, Petr, Diop
Zamjene: Soukup, Salašovič, Zmrhal, Bejbl, Mysliveček, Fotr, Piták

Hajduk: Stipica, Mikanović, Milović, Andelković, Maglica, Gotal, Jozinović, Maloča, Bradarić, Mezga, Milevskij

• Obrisan korisnik07.09.2014. u 04:21
    Smiri doživljaj. Radi se o proslavi rođendana Slavijine navijačke skupine. Hajdukovi i Slavijini navijači su zajdno ušli u teren, te zajedno pjevali i slavili. Gdje je tu problem? Nije bilo nikakvog divljanja, razbijanja, tuče i slučnih gluposti. Prava prijateljska fešta.
  • Hrvoje199007.09.2014. u 02:29
    Čitaš naslov, "Hajduk uveličao...", a onda u tekstu vidiš, ko šta si već ima prilike ćut da je utakmica prekinuta 16 min prije kraja radi upada hajdukovih "navijača"(budaletina) u teren. Kakvo je to "uveličavanje" onda???? O čemu se radi? Zašto nema navodnika u naslovu? Bi li iko od vas volija da... [više na forumu]