Ante Dubravac • nedjelja, 14.09.2014.

U sklopu trećeg kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je na svom stadionu savladala Espanyol rezultatom 3:1 dok je Sevilla s 2:0 bila bolja od Getafea.

Sevilla bez velike igre do tri boda

Nakon što su u prošlom kolu savladali na gostovanju kod Espanyola igrači Seville dočekali su Getafe. Hrvatski reprezentativac i bivši igrač Dinama Sammir opet je započeo susret od prve minute.

Prvih 45 minuta proteklo je u poprilično izjednačenoj igri s dosta pogrešaka koja se uglavnom odvijala na sredini terena s tek povremenim prijetnjama iz daljine. I onda u 43. minuti domaćini su došli do vodstva. Nakon kornera gostujući vratar Guaita u skoku neoprezno udara domaćeg igrača i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Carlos Bacca.

Gosti su pokušavali doći u nastavku do pogotka međutim u njihovoj igri je nedostajalo konkretne ideje i raspoloženih pojedinaca koji bi osmislili neku opasniju akciju. Najbolji pokazatelj njihove bezopasnosti se očituje u činjenici da su prvi udarac u okvir gola uputili tek u 86. minuti. Tri minute prije kraja Sevilla je došla do drugog pogotka. Figueiras je poslao jednu prizemnu loptu u peterac na koju natrčava Vidal i zabija za 2:0.

Valencia se lako obračunala s Espanyolom

U 155. međusobni susret nogometaši Valencije i Espanyola ušli su s različitim raspoloženjima. Dok su domaćini u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojili četiri boda momčad Espanyola još nije znala za pobjedu.

Nakon samo sedam minuta igre domaćini su došli do vodstva kada je Rodrigo prošao po desnoj strani i uputio povratnu loptu za Piattija koji iz blizine mirno zabija za 1:0. U 21. minuti lijepo su kombinirali raspoloženi Rodrigo i Paco Alcacer međutim ovoga puta Casilla izlazi kao pobjednik.

I u nastavku susreta gledatelji na Mestalli su prisustvovali dominaciji Valencije, a veliku priliku za povećanje vodstva imao je u 59. minuti Rodrigo, ali gostujući vratar zaustavlja taj udarac. Bio je to samo uvod u novi pogodak. Daniel Parejo je primio jednu loptu na tridesetak metara, povukao do ruba šesnaesterca i neobranjivo pogodio donji desni kut za 2:0.

Iako su gosti pokušavali doći do preokreta pitanje pobjednika riješio je Paco Alcacer u 74. minuti koji je iskoristio losu reakciju obrane i bez problema pogodio za 3:0. Zanimljiv je podatak da je Valencia u prošlom kolu savladala Malagu s 3:0 te da su strijelci bili također Piatti, Parejo i Paco Alcacer. U sudačkoj nadoknadi s bijele točke konačnih 3:1 postavio je Sergio Garcia.