Borna Rupnik • ponedjeljak, 15.09.2014.

Flamengo je novom prvenstvenom pobjedom stigao do desetog mjesta na tablici, a još je jednom jednu od ključnih uloga odigrao Eduardo Alves da Silva.

Nakon dva uzastopna minimalna poraza, od Goiasa i Gremija, Flamengo se u 21. kolu brazilskog nogometnog prvenstva vratio pobjedama. Svladao je Corinthians, također s minimalnih 1:0.

Jedini je pogodak na utakmici postigao Wallace u 65. minuti, nakon što je poslije prekida bivši hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva pokušao primiriti loptu, u situaciji u kojoj pomoćni sudac nije označio zaleđe.

Eduardo je sedam minuta prije kraja utakmice imao priliku povećati prednost svoje momčadi, no njegov je udarac s bijele točke obranio vratar Corinthiansa.

Flamengo na tablici ima 28 bodova i drži deseto mjesto. Vodeći je Cruzeiro s 46 bodova, ispred Sao Paula, Internacionala i Corinthiansa.