Borna Ćorić prošao u drugo kolo, porazi za Škugora i Delića

Branimir Korać • srijeda, 17.09.2014.

Trojica Hrvata danas su bili u akciji na dva Challengera. Obojica koji su nastupili u Trnavi upisali su poraze dok je Borna Ćorić u Izmiru stigao do drugog kola...

Borna Ćorić dobro je krenuo na Challengeru u Izmiru. Protivnik na startu bio mu je Ilija Bozoljac iz Srbije, a Ćorić ga je svladao bez problema za sat i 12 minuta igre.

Hrvatski tenisač iako je imao tek 46 posto ubačaja prvog servisa, samo jednom je izgubio početni udarac i ukupno je ispustio tek devet poena na svom servisu dok je s druge strane čak pet puta oduzimao servis protivniku.

U drugom kolu igrat će protiv bjeloruskog kvalifikanta Jaroslava Šile, inače 545. igrača svijeta koji je u prvom kolu iznenadio Alexandera Zvereva.

Do prolaza u drugo kolo nije uspio doći Franko Škugor koji je u prvom kolu Challengera u Trnavi poražen od Rumunja Adriana Ungura sa 6:4, 7:6. Rumunj je bio puno opasniji na reternu, osvojio je 46 posto poena protiv servisa i tako si otvorio put prema pobjedi.

I u drugom rumunjsko-hrvatskom dvoboju u Trnavi, hrvatski tenisač izvukao je deblji kraj. Mate Delić nije uspio svladati osmog nositelja Victora Hanescua koji je odnio pobjedu također u dva seta.