Borna Ćorić kroz tri seta do finala i dvoboja s prvim nositeljem

Borna Rupnik • subota, 20.09.2014.

Borna Ćorić zaigrat će u finalu Challengera u turskom Izmiru, gdje će odmjeriti snage s prvim nositeljem turnira.

Uspješan tjedan za mladog Bornu Ćorića u Izmiru nastavljen je i u subotnjem polufinalu, u kojemu je hrvatski tenisač svladao domaćeg predstavnika, Turčina Marsela Ilhana.

Prvi je set uvjerljivo završio na Ćorićevoj strani, no na početku drugog Ilhan je napravio break, iz svoje jedine prilike u setu, i potom dovršio posao izjednačivši rezultat.

U odlučujućem trećem setu Ćorić je ponovno ubacio u "brzinu više" te nakon 2:2 s četiri uzastopna gema odjurio u završnu borbu za titulu. Meč je trajao sat i 38 minuta, a Ćorić je pogodio i sedam aseva.

Na svom putu do finala Ćorić je nadjačao Bozoljca, Šilu, Gerasimova i Ilhana.

U finale je također kroz tri seta protiv Rusa Ledovskiha ušao i prvi nositelj turnira, Tunižanin Jaziri.

• Josippo20.09.2014. u 15:41
    Tezak meč pod teskim uvjetima. Mnogo vjetra. Ako pobjedi doša bi do 130 mista, ako uspije uci u prvi 100 bija bi prvi poslije nadala kojem tu uspije prije 18, ni djokovic ni Murray nisu bili tako daleko sa 17. To sve govori
    Josippo
  • narada10820.09.2014. u 15:18
    Neki će čitati vijest i si reći „Fino, mali je u finalu jednog turnira". A baš je Borna pokazao danas zašto je već sa 17 tu gdje jest (i samo nebo i ozljede su mu granica). Sa protivnikom, bivšem top 100 igraču ( danas 141.) - i nakon pokazanog sigurno će se tamo vratiti - imao je puno posla... [više na forumu]