Split upisao prve bodove, Lokomotiva i Podravka ponovo uvjerljive

Jelena Bagarić • nedjelja, 21.09.2014.

U drugom kolu 1. HRL nismo bili svjedoci neočekivanih rezultata. Favoriti su dolazili bez većih problema do pobjeda i novih bodova u borbi za prvakinje Hrvatske. Split, Zamet i Sesvete upisali su pobjede na domaćem terenu dok su Podravka, Lokomotiva, Zelina i Osijek slavili u gostima.

Samobor – Podravka Vegeta 22:31 (11:14)

Podravka i Samobor su svoju utakmicu drugog kola odigrali još u srijedu zbog obaveza Podravke na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvakinja. Kao što se i očekivalo, Kokice su došle do uvjerljive pobjede i time se na najbolji mogući način spremile za teško gostovanje u Kragujevcu.

Iako je u početku bilo izjednačeno, nakon prvih 30 minuta Kokice odlaze na odmor sa sam tri pogotka prednosti. Međutim, u nastavku susreta puno boljom igrom u potpunosti su slomile otpor Samoborki i upisale još jednu uvjerljivu pobjedu. U redovima Podravke najefikasnije su bile Kristina Elez i Jelena Trifunović svaka s po šest golova. Kod domaće ekipe istaknula se Nikolina Tvorić sa sedam pogodaka, dok je vratarka Margareta Horvatić sakupila 19 obrana

Bjelovar – Lokomotiva Zagreb 17:36 (9:17)

Prema očekivanjima Lokomotiva je na svom prvom gostovanju u sezoni bila uvjerljivo bolja od mladih novopečenih prvoligašica iz Bjelovara. Dok se Lokosice nisu zagrijale Bjelovarčanke su još koliko toliko u prvih 15, 20 minuta držale priključak, no kako je utakmica odmicala prednost za Lokosice samo je rasla.

U drugom poluvremenu sve je teže Bjelovar postizao pogotke, a rukometašice Lokomotive su ih pak s lakoćom postizale za konačnih 36:17 u korist braniteljica naslova. Lokosice je predvodila kapetanica Sonja Bašić sa sedam pogodaka, a slijede ju Tea Grubišić i Michaela Hrbkova sa šest pogodaka. Kod Bjelovara se istakla Kristina SmiljčićZamet – Trešnjevka 29:25 (13:11)

U derbiju kola finalistice prošlogodišnjeg Kupa Hrvatske pobijedile su ekipu Trešnjevke. Prvih 15 minuta susreta rezultat je bio neriješen i igralo se gol za gol. No, serijom od tri pogotka Zamećanke se u 19. minuti odvajaju na 9:6. Prednost koju su stekle do kraja poluvremena nisu ispuštale.

Niti u nastavku nisu imale problema s održavanjem prednosti koja je čak nakon šest minuta igre u nastavku narasla na plus pet. Trešnjevka nije uspjela ugroziti vodstvo Zameta koji je mirno priveo utakmicu kraju. Selena Milošević i Ćamila Mičijević s po sedam pogodaka bile su najbolje igračice Zameta u ovom susretu. Trešnjevku je s pet pogodaka iz pet pokušaja predvodila Matea Perkušić.

Umag – Osijek 21:24 (12:11)

Rukometašice Osijeka odlično su otvorile sezonu drugom uzastopnom pobjedom. Nakon Bjelovara pobijedile su i Umag. Iako je prvom poluvrijeme bilo u potpunosti izjednačeno, Umažanke u samoj završnici uspijevaju povesti i na odmor otići s minimalnom prednošću.

Međutim, gošće iz Osijeka sredinom drugog dijela susreta okreću prednost na svoju stranu, te u finiš utakmice ulaze s prednošću od tri pogotka koju su do kraja i zadržale. Najbolje u redovima Osijeka bile su Jelena Crnov s osam i Marija Ljubičić sa šest postignutih pogodaka. Najbolja kod Umaga bila je Ana Jajčević koja je na svoj konto upisala devet pogodaka.

Split 2010 – Zrinski 27:23 (14:11)

U prvom kolu Zrinskice su uspjele iznenaditi Koku i uzeti svoj prvi bod, no na gostovanju u Splitu to nisu uspjele ponoviti. Rukometašice Splita su ovom pobjedom došle do prva dva boda u novoj sezoni. Dobro su se u prvom poluvremenu držale Čakovčanke koje nisu dale Splitu da se previše odvoji, no kako je 30. minuta stizala tako je njihova koncentracija padala.

Niti nakon odmora nisu uspjele prevagnuti susret na svoju stranu. Split se sredinom drugog dijela odvojio na plus pet što je za Zrinskice bilo nedostižno. Stopostotna u redovima Splita bila je b>Antea Lisica/b> sa sedam pogodaka, Milka Divić dodala je jedan manje. Stela Posavec za Zrinski postigla je devet pogodaka.

Dalmatinka – Zelina 19:27 (9:13)

Nakon poraza od Zameta u prvom kolu, rukometašice Zeline upisale su prvu pobjedu protiv Dalmatinke u Pločama. Domaće su veći dio prvog poluvremena rezultat držale u egalu, no u završnici Zelina ubacuje u brzinu više i na odmor odlazi s četiri pogotka prednosti.

U nastavku se dobra igra Dalatinke izgubila, a Zelina je bez većih problema postizala pogotke i u potpunosti je prelomila susret na svoju stranu, te ga na kraju završila s uvjerljivom pobjedom. Tanja Madžarac je u ovoj pobjedi Zeline postigla pet pogodaka, Dubravka Bukovina obranila je deset lopti. Najefikasnija je kod Dalmatinke bila Andrea Klarić s devet pogodaka.

Sesvete Agroproteinka – Koka 35:30 (20:14)

Puno golova palo je na utakmici Sesveta i Koke koja je na kraju završila pobjedom Sesvećanki. Iako se pet pogodaka možda ne čini puno, rukometašice Sesveta od početka su imale inicijativu u susretu i cijelo su vrijeme vodile.

Koka niti u jednom trenutku susreta nije povela, a najmanji zaostatak koji je imala bio je pri rezultatu 1:0 u prvoj minuti susreta. Lana Franković za Sesvete je zabila 13 pogodaka, dok se kod Koke Stella Mateša u listu strijelaca upisala devet puta.