Draganja i Kontinen poslije velike borbe ostali bez titule u Metzu

Ante Zovko • nedjelja, 21.09.2014.

Nijanse su odlučivale u finalnom meču parova na ATP turniru u Metzu, gdje su Poljaci Mariusz Dyrstenberg i Marcin Matkowski došli do naslova protiv Marina Draganje i Finca Henrija Kontinena.

U dvoboju odličnih servera nije bilo mnogo prilika za oduzimanje servisa. Poljaci su svoje bolje iskoristili i slavili poslije gotovo sat i pol igre sa 6:7(3), 6:3, 10:8.

Draganja i Kontinen spasili su u prvom setu dvije break-lopte (kod 4:4 i 5:5) te poveli u tie-breaku 2:0. Potom su izgubili servis (3:2), ali ga odmah nadoknadili i pobjegli na tri poena razlike završivši set bez poteškoća.

Poslije propuštene prilike na startu drugog seta i kod 3:3, Draganja i Kontinen izgubili su servis za 3:5 Fyrstenberga i Matkowskog, koji su potom rutinski došli do izjednačenja u setovima.

Draganja i Kontinen gube servis u trećem setu za 2:3 protivnika, uspijevaju ga odmah vratiti (3:3), ali kod 4:4 opet griješe i protivnici potom nisu dopustili povratak.

ATP Metz, finale:
Fyrstenberg/Matkowski (Poljska, 3) - Draganja/Kontinen (Hrvatska/Finska, 4) 6:7(3), 6:3, 10:8