Ante Zovko • srijeda, 24.09.2014.

Monaco je smanjio zaostatak za vodećim Marseilleom na šest bodova pobjedom u Montpellieru u posljednjim trenucima susreta. Lyon je ostvario uvjerljivu domaću pobjedu, a Lille je prvi put poražen ove sezone.

Monaco, čija je vrata čuvao Danijel Subašić, stigao je do pobjede u Montpellieru zahvaljujući zlatnoj zamjeni Valereu Germainu, koji je pet minuta poslije ulaska u igru, duboko u sudačkoj nadoknadi, ostao sam u domaćem šesnaestercu, dočekao Kurzawin ubačaj i pogodio za sva tri boda.

Nice je pobjegao iz zone ispadanja nanijevši Lilleu prvi poraz sezone. Jedini pogodak na utakmici postigao je Bodmer u 41. minuti poslije ubačaja iz kuta.

Lyon je poveo u petoj minuti u suradnji napadača. N'Jie stvorio pomutnju u gostujućoj obrani dobrim utrčavanjem i asistirao Lacazetteu. U 39. minuti Kone i Jallet odigrali su dupli pas i pronašli Fekira, koji postiže svoj prvi gol večeri. N'Jie je u 51. prešao vratara Lecomtea i zabio treći gol u praznu mrežu. Tolisso u 68. s lijevog krila pronalazi Fekira, koji ljevicom postavlja 4:0.

Metz je ulovio vrijedna tri boda kod Guingampa zahvaljujući golu Bussmana u 24. minuti Metz je tako ušao u gornji dio tablice, a domaćin je pao na 19. mjesto s petim porazom sezone.

Nantes je propustio priliku za slavlje u Bastiji igrajući sat vremena s igračem više poslije isključenja Cahuzaca, koji je skrivio jedanaesterac u 41. minuti. Alhadur ga je promašio, a Nantes je potvrdio svoju reputaciju domaćinske momčadi.

Posljednji Evian upisao je prvu pobjedu, 2:1 protiv Lensa koji je doživio četvrti poraz u sedam utakmica.