Nantesova serija nastavljena, pet golova Bičanića u prvoj pobjedi Chamberyja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.09.2014.

Treće kolo francuskog prvenstva privedeno je kraju susretima u Creteilu i Chamberyju. Chambery je visoko svladao momčad Nimesa i tako došao do prve ovosezonske pobjede dok je Nantes odnio pobjedu s gostovanja nastavivši stopostotan niz...

Chambery Savoie - Nimes 28:21 (17:9)

Rukometaši Chamberyja upisali su prvu prvenstvenu pobjedu nakon što su u prva dva kola poraženi na gostovanjima u Toulouseu i Montpellieru. Protivnik u trećem kolu bio je Nimes koji je ipak predstavljao lakšu zadaću.

U svojem prvom domaćem susretu u novoj sezoni, Chambery je slavio s 28:21 bez da je pružio gostima ikakvu šansu u ovom susretu. Od prvog gola na susretu kojeg je postigao Jerko Matulić (2/5), Chambery je bio u prednosti, brzo se odvojio i nije dopuštao gostima hvatanje priključka.

Sredinom susreta prednost domaćina održavao je Damir Bičanić koji je svih svoja četiri gola, od ukupno pet iz sedam pokušaja postigao u tom razdoblju i zaslužan je što je Chambery otišao na poluvrijeme s visokim vodstvom 17:9.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti kojima je trebalo 12 minuta da smanje zaostatak na 19:15 i zaprijete povratkom u utakmicu, ali spriječio ih je u tome raspoloženi Yann Genty serijom obrana (18 ukupno) nakon čega je Chambery pobjegao na dvoznamenkastu prednost 27:17.

Do kraja susreta domaćin je rutinski odradio posao te stigao do prva dva boda u novoj sezoni. "Nadam se da je to početak dugačke serije pobjeda", kratko je izjavio nakon utakmice trener domaćina Mario Cavalli.

Creteil - Nantes 25:28 (11:13)

Stopostotan učinak zadržala je momčad Nantesa koja je slavila i na gostovanju kod Creteila s 28:25. U zadnjih 15 minuta Creteil nije uspio zadržati korak s gostima i upisao je poraz.

Quentin Minel u početku je stvarao probleme Nantesu, imao je Creteil vodstvo u 11. minuti, no ubrzo je Nantes odgovorio serijom 5:0 preko Gharbija, Maquede, Rivere i dvostrukog strijelca Clairea i otišao na 11:7.

Gosti su održavali prednost do 45. minute kada je Creteil stigao samo na gol zaostatka, no nakon toga stvari u svoje ruke uzima najbolji strijelac pobjedničkog sastava Valero Rivera kojem se u tom periodu priključio i Igor Anić te iskusniji gosti ipak slave.

Mate Šunjić tek je jednom stao na gol i nije uspio obraniti sedmerac raspoloženom Riveri koji je upisao ukupno deset pogodaka.