MAXtv Prva liga, 10. kolo, 28.09.2014, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800

Mario Katušić • nedjelja, 28.09.2014.

Ekipa Lokomotive uspjela je doći do pobjede protiv momčadi Osijeka i tako osigurati mir u svojim redovima pred iduće susrete. Dva puta je Domagoj Pavičić pogodio mrežu, danas sjajnog, Filipa Lončarića i tako momčad Osijeka bacio u još veće probleme.

Pred poprilično praznim tribinama započeo je susret u kojem su obje momčadi krenule u svojim standardnim formacijama. Nakon početne bitne na sredini terena, prvi u priliku dolaze gosti, no nakon ubačaja s desne strane, udarac Mešanovića glavom bio je lak posao za vratara Lokomotive, Simona Slugu. Osijek ima dobru priliku i šest minuta kasnije, kad je Tomislav Šorša izmakao obrani domaćih, izašao iskosa pred vrata Lokomotive, no reakcija je bila jako loša i Sluga lagano odnosi loptu.

Lokomotiva je prve znakove života pokazala u 18. minuti. Petar Mišić se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, no Lončarić je lijepo obranio. Nakon toga je Lokomotiva imala blagu dominaciju, no konkretniji su bili gosti, koji su dugim loptama sjajno izbacivali svoja krila i bočne igrače, no ipak nije bilo pravog zadnjeg pasa.

Do odmora još vrijedi spomenuti udarac glavom Slavka Bralića u 33. minuti, koji je uslijedio nakon prekida s lijeve strane, ali i njega Sluga hvata bez velikih problema, kao i najbolju priliku Lokomotive, koja je uslijedila minutu kasnije. Domagoj Pavičić je izmakao pažnji obrane i s lijeve strane izašao pred Lončarića, koji mu se baca u noge i brani njegov udarac. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka.

Lokomotiva u vodstvo dolazi već u prvoj minuti drugog dijela. Josip Mišić je izgubio loptu na svojoj polovici, ona je upućena Pavičiću, koji lomi Bralića i šalje loptu u gol. Nakon vodstva, Lokomotiva je primirila igru i čekala kontre, a Osijek nije imao pravi odgovor, nego su pokušavali dubokim loptama, koje je obrana domaćih većinom lako čistila.

Tako je Lokomotiva još jednom zaprijetila u 60. minuti, no udarac Begonje brani Lončarić, isto kao i Prengin nakon ubačaja iz kuta. Osijek je prvi put u drugom dijelu pokušao u 66. minuti, ali udarac Saše Novakovića bio je bezopasan.

Osijek je nakon toga još dva puta spašavao vratar Lončarić. Prvi put je bio u 70. minuti, kad je obranio udarac Mišića, a u 73. minuti i zicer Marka Kolara. No, u 86. minuti nije mogao ništa. Nakon jedne lopte, koju je obrana Lokomotive ispucala iz svog kaznenog prostora, Škorić i Kurtović su bili neodlučni i letargični na centru, a to koristi Pavičić, odnosi loptu, izlazi sam pred Lončarića kojeg zaobilazi te plasira u praznu mrežu za svoj drugi pogodak.

Osijek je dvije minute kasnije mogao do smanjenja rezultata, ali Mišićev udarac je obranio Sluga i tako je utakmica završila zasluženom pobjedom Lokomotive od 2:0. Iako je Osijek imao čak 58% loptu u svom posjedu, ponovno nisu kreirali niti jednu ozbiljniju priliku. Štoviše, ovo im je četvrta utakmica bez postignutog pogotka, ali brine i činjenica da u sve četiri nisu uspjeli niti stvorili pravu opasnost pred protivničkim golom, ne računajući kikseve obrane.

Osijek iduće kolo igra na domaćem terenu protiv Zadra, dok Lokomotiva gostuje kod Dinama, protivnika kojem još nikad nije oduzela niti bod.

• Obrisan korisnik28.09.2014. u 21:14
    Christian Bale sredio Osijek, prvo poluvrijeme ocajno( sto za Lokomotivu i ne cudi).
  • Obrisan korisnik28.09.2014. u 19:40
    Nema brige za Osijek, gazda vraća 6 bodova na proljeće ;)