Kopljar briljirao u pobjedi u Nimesu, Matulić promašio sedmerac za pobjedu Chamberyja

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.10.2014.

Odigrano je prvih pet utakmica četvrtog kola LNH, a Hrvati su imali posebno dobru večer u Nimesu gdje je PSG predvođen Marko Kopljarom i Igorom Vorijem glatko slavio. Ulogu junaka Chamberyja mogao je imati Jerko Matulić, no dobar nastup nije uspio okruniti u samom finišu susreta kada je promašio sedmerac za pobjedu...

Jerko Matulić promašio pobjedu Chamberyja

Rukometaši Chamberyja ne mogu biti zadovoljni početkom sezone. Upisali su još jedan razočaravajući rezultat odigravši tek 22:22 na svom parketu protiv skromnog Istresa. Imali su priliku za pobjedu, međutim Jerko Matulić na samom kraju susreta nije realizirao sedmerac.

Nakon ispadanja iz Liga kupa porazom protiv Creteila, Chambery je tražio iskupljenje u susretu protiv posljednjeplasiranog Istresa, no nije odigrao kako se očekivalo. Gosti su cijelim tijekom susreta bili ravnopravan protivnik, nisu dopustili nikakvo odvajanje i zasluženo odnose bod.

Dva gola prednost bilo je najveće odvajanje za obje momčadi, Istres je to vodstvo imao u prvom dijelu, a Chambery u drugom i to je poveo s 21:19 osam i pol minuta prije kraja da bi s dva gola Thea Derota Istres uspio doći do poravnanja.

Domaćin je ponovno stigao do vodstva četiri minute prije kraja, imao je dva napada za povećanje vodstva, ali Detrez nije zabio pa je zatim Bašić izgubio loptu što je na kraju kaznio Yvan Gerard koji je poravnao iz sedmerca u posljednjoj minuti. U samom finišu sedmerac je dosuđen i na drugoj strani, no Milan Kosanović nadmudrio je Matulića.

Kosanović je bio odličan s 18 obrana, a najefikasniji kod gostiju bio je Gerard s devet golova i sedmercima 6/6. U redovima Chamberyja Yann Genty obranio je 14 lopti, po šest golova zabili su Cedric Paty i Matulić (4/5 sedmerci), a Damir Bičanić imao je jedan pokušaj prema golu i to neprecizan.

Dunkerque još uvijek bez prave konstantnosti

Aktualni prvak Dunkerque stigao je do pobjede protiv Creteila, ali meč je bio pun uspona i padova za domaćina koji je na kraju slavio s 27:26 u susretu u kojem je morao biti i uvjerljiviji.

Dobar ulazak u utakmicu, pa krizno razdoblje, pa dobra igra sredinom drugog dijela i u konačnici novi pad, ali srećom za momčad Patricka Cazala, bez utjecaja na bodove.

Krenuo je domaćin s 5:1 da bi se Creteil vratio i do kraja prvog dijela držao rezultatsku ravnotežu. Zatim je u drugom poluvremenu Dunkerque ponovno pobjegao na 18:15, gosti su ponovno imali odgovor i poravnali na 19:19 da bi sedam minuta prije kraja prvak otišao na 27:20.

Činilo se tada da je uvjerljiva pobjeda osigurana, međutim Creteil je složio seriju čak 6:0 i zabrinuo domaćina. Srećom po Cazalovu momčad, buđenje gostiju stiglo je prekasno.

Osjetilo se u igri Dunkerquea neigranje Baptista Butta, a realizatorsku ulogu preuzeli su Jaleleddine Touati i Julian Emonet koji su postigli po sedam golova, a Vincent Gerard upisao je 13 obrana.

Na drugoj strani Mate Šunjić nije ponovio dobru predstavu iz susreta protiv Chamberyja u Liga kupu, ovaj put je obranio tek tri lopte od 18 pokušaja domaćina. Strijelce gostiju predvodili su s po sedam golova Hugo Descat i Dejan Malinović.

Sjajan nastup Kopljara u pobjedi u Nimesu

Cesson je opravdao status favorita na gostovanju kod Selestata. Domaćin nije imao rješenja za dobru igru gostiju te je na kraju visoko poražen 32:24. Prvo poluvrijeme nije davalo naznake da bi Cesson mogao tako uvjerljivo slaviti, Selestat je odlično otvorio utakmicu i poveo sa 7:3, ali što je vrijeme više odmicalo, tako je sve odlazilo na stranu gostiju. U drugom dijelu igra Selestata u potpunosti se raspala i Cesson je visoko slavio.

Mickael Robin s 15 obrana nosi velike zasluge za ovu pobjedu momčadi iz Rennesa, a najbolji strijelac u pobjedničkom sastavu bio je Istvan Redei sa šest golova. Damir Batinović je jednom pokušao i bio je precizan. Kod Selestata vrijedi istaknuti 11 obrana Richarda Kapellina te osam golova Snorrija Steina Gudjonssona.

Do samog kraja bilo je dramatično u susretu između Tremblaya i Aixa, a završilo je podjelom bodova i rezultatom 27:27. Obje momčadi u utakmicu su ušle s po jednom pobjedom i očajnički su tražile oba boda za skok na ljestvici. Aix je bio bliže tome, imao je u drugom poluvremenu i najviših četiri gola prednost te vodstvo 20 sekundi prije kraja. Ipak Micke Brasseleur uspio je u završnici poravnati i donijeti domaćinu barem bod.

Prvi strijelac susreta bio je domaći Audray Tuzolana sa sedam golova, a kod Aixa gol manje postigao je Mickael Illes. Robert Markotić postigao je jedan gol uz stopostotnu realizaciju, a na vratima Serdarušićeve momčadi Robin Capelle skupio je 12 obrana.

PSG je na hrvatski pogon stigao do glatke pobjede u gostima protiv Nimesa. Momčad iz glavnog grada slavila je s 35:30, imala je tijekom susreta i višu prednost i niti jednom nije dopustila domaćinu da pomisli na povratak u utakmicu. Marko Kopljar bio je pokretač gostiju, njegovom zaslugom Parižani su već na odmoru imali visoku prednost koju su u nastavku susreta rutinski zadržali.

Kopljar je utakmicu završio s devet golova iz 12 pokušaja, a čak sedam je postigao u prvom dijelu kada se Paris uspio odvojiti. Igor Vori također je odigrao odličnu utakmicu s pet golova iz isto toliko pokušaja, a stopostotan učinak iz šest pokušaja imao je Willy Accambray. Dobar posao na vratima odradio je Thierry Omeyer s 14 obrana dok su domaći vratari zajedničkim snagama skupili tek osam obrana.