MAXtv Prva liga, 11. kolo, 04.10.2014, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2000

Mario Katušić • subota, 04.10.2014.

Nakon četiri susreta u kojima nisu postigli pogodak, nogometaši Osijeka napokon su došli do tri boda i to na kakav način. U jednoj utakmici gdje su napokon zaigrali ofenzivno, Osječani su oplodili taj pritisak te savladali Zadra rezultatom 4:1. Dvostruki strijelac bio je Mešanović, priključili su se Novaković i Baraban, dok je za Zadar gol postigao Ikić.

Theophilus Solomon
59'
14
Frane Čirjak
66'
21
Domagoj Muić
77'
Miroslav Blažević

Već u drugoj minuti je Osijek, koji je prema najavama krenuo ofenzivnije, mogao doći u vodstvo. Nakon ubačaja iz kuta, Jonjić je bio najviši, no pogodio je pokraj gola. Iduću lijepu akciju domaći su odigrali u 14. minuti, no previše kompliciranja je upropastilo sjajnu priliku, koja završava udarcem Kurtovića preko gola.

Zadar nije mogao uspostaviti konce svoje igre. Imali su nekoliko pokušaja po krilu, no obrana Osijeka je sve to uspješno apsolvirala. Nova prava prilika za Osijek došla je u 25. minuti. Borna Barišić je prošao po lijevom strani i ubacio u peterac, gdje se nalazi Dugandžić, koji promašuje sjajnu prigodu, odnosno ne dolazi do lopte.

29. minuta bila je ona u kojoj je Osijek napokon poveo i postigao svoj prvi pogodak nakon više od 400 minuta. Izveli su dva udarca iz kuta, a ključni je bio onaj drugi, koji je došao nakon blokiranog udarca Mišića. Nermin Jamak je ubacio iz kuta, Novaković je bio najviši, no njegov udarac nije bio dovoljno jak, ali zato je tu na par metara od gola bio Jasmin Mešanović, koji zakucava loptu u mrežu za svoj prvi pogodak u dresu Osijeka.

Zadar se probudio tek u 36. minuti. Prvo je Hrgović pokušao iz daljine, ali neprecizno, a minutu kasnije imali su najbolju priliku. Jednu dugu loptu Pešić je pustio ispred sebe i pobjegao obrani, nakon što je iskosa izišao pred Lončarića i šutirao, ali osječki vratar je sjajno intervenirao.

Do odmora vrijedi spomenuti još poništeni pogodak Dugandžića, nakon zaleđa, koje je izgledalo pomalo i dvojbeno. Rezultat na odmoru bio je realan, ali domaći su možda mogli žaliti što nisu vodili i s većom razlikom.

Zadar je dobro počeo drugi dio i već u prvoj minuti mogao do izjednačenja. Prvo je udarac Pešića otišao malo preko vrata, a nakon kornera je Frane Ikić najviši, no šutira točno u Lončarića. Nakon četiri minute drugog dijela, Osijek je povećao vodstvo. Matas je ubacio s desne strane, a na petercu je prvi na lopti Mešanović, koji zabija svog drugi pogodak.

Mešanović je mogao i do trećeg pogotka u 54. minuti. Krasno šutira s ruba kaznenog prostora, ali za malo kraj gola. No, zato je Osijek postigao treći gol u 61. minuti. Nakon kornera, Jonjić prebacuje na drugu vratnicu, gdje je Dugandžić. Njegov udarac obrana Zadra izbija s linije, ali samo do Saše Novakovića, koji s pet metara pogađa za 3:0.

Nadu Zadru vratio je Frane Ikić pet minuta kasnije. Hrgović je ubacio iz kuta, Ikić je ponovno najviši na rubu peterca te iako je Lončarić bio na lopti, ipak je nije uspio zaustaviti te su gosti smanjili u 66. minuti.

Pravi priliku za smanjenje rezultata Zadar je imao u 80. minuti. Šimunac je izišao pred Lončarića, no vratar Osijeka majstorski brani njegov udarac i pokazuje da je zaslužio povjerenje trenera Rukavine. Zadar je u posljednjih deset minuta ušao potpuno otvoreno, no to je samo stvorilo prostor za više prilika Osijeka.

Tako je u 82. minuti Novakovićev udarac glavom obrana Zadra čistila s gol linije, a minutu kasnije udarac ponajboljeg igrača utakmice, Nermina Jamaka, obranio je Matković. Ipak, dvije minute nakon toga, vratar Zadra nije mogao ništa. Borna Barišić je probio lijevu stranu i krasno ubacio do druge vratnice, gdje je Baraban koji je pogodio glavom za 4:1.

Do kraja susreta Osijek je mogao i do petog pogotka, no udarci Jamaka i Škorića nisu bili precizni. Osijek je tako došao do pobjede nakon četiri susreta u kojima nisu postigli niti pogodak te su ujedno i preuzeli sedmo mjesto na ljestvici od svojih današnjih gostiju. Bitna je ovo pobjeda bijelo-plavih, jer im nakon reprezentativne pauze slijede dva teška gostovanja, kod Dinama i Splita.

• Cayetano04.10.2014. u 20:44
    Konačno da se poklopilo, nadam se više ovakvih igara u budućnosti Sada stisnut zube i donjeti 2 ili 4 boda sa gostovanja
    Cayetano
  • Obrisan korisnik04.10.2014. u 18:01
    Bravo Osijek, još jedna pobjeda i evo ih na 4 mjestu, baš su male razlike od 3 mjesta prema dolje.
  • Lucky number 1304.10.2014. u 17:26
    Dobra utakmica u kojoj je Zadrova obrana puštala na sve strane. Bravo i za jedne i za druge jer su igrali otvoreno.