Lyonu velika tri boda protiv Lillea: "Presudili su golovi krajem prvog poluvremena"

Sportnet • utorak, 07.10.2014.

Nakon nove uvjerljive domaće Lyonove pobjede protiv Lillea 3:0, domaći strateg je bio sretan prikazanim i ovom pobjedom Lyon se približio mjestima koje voda u europska natjecanja sljedeće sezone...

Još prije par dana Lyonov strateg Hubert Fournier izjavio je da ima momčad koja može biti u prvih tri i izboriti Ligu prvaka sljedeće sezone, što je njegova ekipa i potvrdila na terenu: ''Ovo je važna pobjeda koja nam omogućuje jačanje pozicije u vrhu ljestvice te nas stavlja u borbu za europska natjecanja'', kazao je domaći strateg.

Na pitanje o ključnom momentu ove utakmice, Fournier je rekao: ''Krajem prvog poluvremena iskoristili smo dvije prilike i to je na kraju odlučilo pobjednika. U drugom dijelu smo se branili, iskoristili dobiveni prostor i trećim golom potvrdili pobjedu.''

S druge strane, Lilleov strateg Rene Girard bio je nezadovoljan suđenjem, a isključen je nakon prvog gola: ''Igrali smo protiv boljeg protivnika i nismo ništa više mogli napraviti. Izostanci? Izostanci su stalan problem u sportu i nitko se na njih ne smije vaditi kada izgubi, a niti umor ne objašnjava našu lošu igru. Nakon reprezentativne stanke bit ćemo odmorniji i ovaj kvartal do kraja godine treba odraditi dobro i bit će sve opet u redu.''

Sada slijedi reprezentativna stanka, a nakon te dvotjedne pauze slijedi deseto francusko kolo u kojem Lyon ide na noge uvijek nezgodnom Montpellieru, a Lille dočekuje ''fenjeraša'' Guingamp.

Autor: Duje Jurić