Borna Ćorić bolji i od osmog nositelja u Taškentu, izboreno četvrtfinale

Branimir Korać • srijeda, 08.10.2014.

S dobrim nastupima na Challengeru u Taškentu nastavio je Borna Ćorić koji je u drugom kolu za protivnika imao osmog nositelja Aleksandera Kudrjavceva iz Rusije. Ćorić je slavio u tri seta nakon nešto više od sat i pol igre...

Iako je Aleksander Kudrjavcev postavljen za osmog nositelja, pobjeda Borne Ćorića protiv 28-godišnjeg Rusa nije iznenađenje. Ćorić je bolji igrač od Kudrjavceva, a to je potvrdio na terenu.

Mladi hrvatski tenisač izgubio je prvi set sa 6:4, međutim u nastavku meča bio je bolji i Kudrjavcev više nije imao šanse. U drugom i trećem setu Ćorić je izgubio ukupno osam poena na svom servisu dok je na servisu Rusa bio znatno opasniji.

Meč je završio s tri realizirane break lopte od sedam prilika te s 57 posto ubačaja prvog servisa i 83 posto osvojenih poena nakon prvog servisa.

U četvrtfinalu očekuje boljeg iz susreta prvog nositelja Dušana Lajovića i Francuza Lucasa Pouillea.