Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.10.2014.

U 27. kolu brazilskog prvenstva nogometaši Flamenga stigli su do pobjede na gostovanju kod Figueirensea, a svoj šesti prvenstveni pogodak postigao je Eduardo da Silva koji je stigao na samo gol zaostatka za vodećim klupskim strijelcem Alecsandrom...

Nakon tri remija i dva poraza, nogometaši Flamenga uspjeli su doći do pobjede u brazilskom prvenstvu. Flamengo je gostovao kod Figueirensea i prekinuo ovu negativnu seriju slavljem 2:1.

Od prve minute u dresu momčadi iz Rija zaigrao je i Eduardo da Silva koji je nastavio potvrđivati status najboljeg napadača ovog kluba.

Već u petoj minuti bivši hrvatski reprezentativac doveo je Flamengo u vodstvo, Everton je odlično ubacio s lijeve strane, a Eduardo glavom po sredini gola zabio za vodstvo gostiju.

Domaćin je stigao do poravnanja u 56. minuti preko Mazole, međutim u trećoj minuti sudačke nadoknade Nixon donosio sva tri boda Flamengu.

Nixon je u igru ušao u 80. minuti upravo umjesto Eduarda.

Ovom pobjedom Flamengo je učvrstio poziciju u sredini ljestvice (drži 11. poziciju) prije dvoboja protiv vodećeg Cruzeira u nedjelju na Maracani.