Kovač nakon pobjede: "Ovo je teško ostvarena, ali vrijedna pobjeda. Moramo je potvrditi protiv Azerbajdžana"

Niko Rukavina • petak, 10.10.2014.

Reprezentacija Hrvatske upisala je vrlo vrijednu pobjedu protiv neugodne, ali tehnički limitirane Bugarske u Sofiji. Hrvatska je bila bolja, posebno u prvom dijelu, i na kraju je zasluženo slavila. Izbornik Kovač je iznimno zadovoljan zbog minimalne pobjede, no naglasio je kako ova tri boda moramo potvrditi u ponedjeljak protiv Azerbajdžana u Osijeku.

Kovačevi izabranici nadigrali su Bugarsku i zasluženo slavili s minimalnih 1:0. U prvom dijelu Hrvatska je bila dominantna, a u u drugom su se naši reprezentativci malo povukli što je omogućilo Bugarima da stvore nekoliko neugodnih situacija pred Subašićevim golom. Pogodak odluke djelo je bugarskog stopera Bodurova koji je pospremio loptu u vlastitu mrežu.

"Namučili smo se, svih 90 minuta je bilo iznimno teško. Čestitke dečkima, ovo je jedna velika pobjeda. Vidjeli smo dva različita poluvremena. U prvom dijelu smo bili dominantni, oni su nas mogli ugroziti samo iz prekida, no u drugom smo se previše povukli, ali su dečki pokazali moć i karakter.", rekao je Kovač za kamere HTV-a.

U redovima Hrvatske posebno su bili dobri veznjaci Modrić, Rakitić, Brozović i stoper Ćorluka. Izbornik je pohvalio najmlađeg od njih te je najavio utakmicu protiv Azerbajdžana u ponedjeljak u Osijeku.

"Brozović je potvrdio da je igrač za A reprezentaciju. Vidjelo se koliko trči, bilo ga je po cijelom terenu. Kada dobije iskustva, bit će još bolji. Sve u svemu, ovo je velika pobjeda za nas, no moramo je potvrditi protiv Azerbajdžana u Osijeku. Ova tri boda nam ništa neće značiti ako ne pobijedimo u ponedjeljak", kazao je za kraj hrvatski izbornik.

Slično je izjavio i Ivan Perišić koji se vratio nakon ozlijede ramena. Iako nije još maksimalno spreman, odigrao je svih 90 minuta, a u završnici utakmice imao je dobru prigodu za povećanje vodstva.

"Očekivali smo ovakvu atmosferu, bilo je teško, ali najvažnije smo ostvarili. Moramo potvrditi pobjedu protiv Azerbajdžana. Publika je Bugare nosila cijelu utakmicu, no odigrali smo muški i na kraju zasluženo slavili. Još nisam 100% spreman, ali sam bio maksimalno na raspolaganju izborniku. Sada se okrećemo Osijeku", rekao je Perišić nakon utakmice.

Hrvatski reprezentativci u domovinu kreću u 3 sata poslije ponoći, a za utakmicu protiv Osijeka pripremat će se u Vukovaru, prvi puta u povijesti.

• crodevils11.10.2014. u 11:49
    mogla se utakmica puuuno ranije riješiti jer evidentno je da bugarska nema kvalitetu,ali pobjeda se piše,a dojam zaboravlja.. ipak najviše prigovora imam što nije zamijenjen olić jer zadnjih 20-30 minuta nije više mogao ni trčati.. i da ne zaboravim vrlo loša ubacivanja s bokova
    crodevils
  • Obrisan korisnik11.10.2014. u 11:21
    Prvih dvadeset minuta je bilo dobro, nakon toga smo nažalost nestali. Nema tko na našoj klupi zaključit što je bilo dobro, a što loše kad izađe sa izjavom "sve je bilo savršeno". Lud sam za tom repkom ali ne vjerujem da će ovo dobro završit, nadam se da sam debelo u krivu
  • Obrisan korisnik11.10.2014. u 11:17
    Po meni, dva dijametralno suprotna poluvremena. U prvom poluvremenu sam vidio jedno lice Hrvatske koje bih htio češće vidjeti, na svakoj utakmici. Naš prvi red je stajao par metara od šesnaeterca Bugarske i bugari nisu imali ni sekundu vremena za organizaciju napada. Lako osvajane lopte, i agresija... [više na forumu]
    Pa pogledaj malo druge tekme od jučer pa ćeš vidjet kako neke repke igraju. Ono jučer što smo mi igrali, nije igra stari moj. Pogledaj kako je italija igrala protiv Azerbejdžana, pa onda pogledaj nas kako ćemo odigrat protiv istih protivnika uskoro... jest da su bodovi važni, to nitko ne spori ali... [više na forumu]
  • interreg11.10.2014. u 11:10
    Ja isto uvjek branim nase sportase i kada ide lose. Ali ... ajd prvo poluvrijeme je i obecavalo, da su tako nastavili rekao bih ok nije zlato sve sto sija ali se vidi napredak. Ali ekipa sa takvim veznjacima nije u 2. poluvremenu mogla zadrzati loptu duze od 15 sekundi. Ekipa sa malo boljim... [više na forumu]