Borna Rupnik • subota, 11.10.2014.

Rumunjska nije uspjela na domaćem terenu nadograditi uspjeh iz Grčke, zahvaljujući mađarskoj upornosti i jednom izvrsno izvedenom slobodnom udarcu. Grci su neporaženi napustili Helsinki, a Sjeverna Irska ubilježila je i drugu pobjedu.

Kapetan izvukao Mađarsku

Nakon zlata vrijedne pobjede u Grčkoj u prvom kolu, Rumunjska je vrlo optimistično dočekala Mađare u Bukureštu te je povela na samom kraju prvog poluvremena. Na povratnu loptu Rata natrčao je Rusescu i poslao je u mrežu.

No, gosti se pod vodstvom privremenog izbornika Pala Dardaija, koji je naslijedio Attilu Pintera nakon poraza od Sjeverne Irske, nisu predali. Njihova čvrsta igra nagrađena je u 82. minuti, kada kapetan Balazs Dzsudzsak sjajno pogađa iz slobodnog udarca za izjednačenje na 1:1.

Mogla je Mađarska na samom kraju i do pobjede, ali Nikolić nije bio dovoljno precizan, a o žestini dvoboja svjedoči podatak da su Rumunji dobili pet, a Mađari čak sedam žutih kartona.

Farski Otoci izgubili i promašili jedanaesterac

Sjeverna Irska rano je riješila dileme oko pobjednika u susretu s Farskim Otocima. McAuley je već u šestoj minuti zaključio akciju nakon kornera, da bi Lafferty u 21. minuti prevario gostujućeg vratara za 2:0.

Farski Otoci imali su veliku priliku vratiti kakvu-takvu neizvjesnost utakmici u 37. minuti, ali je Benjaminsen propustio realizirati kazneni udarac.

Momčad Michaela O'Neilla tako je stigla i do druge kvalifikacijske pobjede te s maksimalnim učinkom vodi na tablici Skupine F.

Gol debitanta i finsko poravnanje

Na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju, Finska je ugostila Grčku koja se pokušava iskupiti za uvodni poraz na svom terenu od Rumunja. Momčad Claudija Raniera dobro je krenula u tu misiju i povela sredinom prvog dijela.

Na dodavanje Samarisa, vrlo je lijepo s ruba kaznenog prostora domaću mrežu pogodio Karelis, koji je tako na najbolji mogući način obilježio svoj debi u nacionalnom dresu.

Međutim, Finska se domogla poravnanja. Igrala se 55. minuta kada je Hämäläinen uposlio natrčalog Hurmea, koji iz prve matira Karnezisa na grčkom golu za podjelu bodova.