Devet gemova zaredom: Odličan start Ivana Dodiga u Moskvi

Borna Rupnik • utorak, 14.10.2014.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig sjajnom je serijom preskočio prvu prepreku u Moskvi te čeka okršaj s osmim nositeljem u drugom kolu.

Na tvrdoj podlozi u glavnom gradu Rusije, Ivan Dodig u prvom je kolu odmjerio snage s predstavnikom Španjolske, no Pere Riba Madrid nakon izvrsnog ulaska u meč više nije imao previše šanse.

Za samo sat vremena igre, Dodig je slavio u dva seta, 6:4 i 6:2. Španjolac je odmah na početku napravio break i poveo 4:1, ali nakon toga je uslijedila velika serija hrvatskog tenisača, koji je s pet uzastopnih gemova uzeo prvi set.

Niz je nastavio s četiri gema u drugom i priča je već tada bila gotova. Dodig je rutinski priveo susret kraju.

U drugom će kolu igrati protiv Talijana Seppija, osmog nositelja, koji je u dva seta porazio Lajovića. Marin Čilić drugi je nositelj u Moskvi i bio je slobodan u prvom kolu.

Ajla Tomljanović u prvom je kolu igrala s jednom od domaćih uzdanica, Aleksandrom Panovom, i slavila u tri seta, oporavivši se od neugodnih 0:5 u drugom setu. Nije ga uspjela spasiti, ali treći je dobila bez izgubljenog servisa.

U drugom je kolu čeka četvrta nositeljica Lucie Šafarova.