Borna Rupnik • utorak, 14.10.2014.

U Skupini F kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj nakon tri odigrana kola sa svih devet bodova vodi - Sjeverna Irska. Grčka je još uvijek bez pobjede, Mađarska se namučila na Farskim Otocima, a Rumunjska je rastužila Fince.

Maksimalna Sjeverna Irska predvodi Skupinu F

Nakon gostujuće pobjede nad Mađarskom i domaće pobjede nad Farskim Otocima, reprezentacija Sjeverne Irske otputovala je u Grčku te se iz Pireja također vratila sa sva tri boda. Momčad Michaela O'Neilla tako drži prvo mjesto u skupini.

Sjeverni Irci "udarili" su na početku svakog poluvremena. U devetoj minuti pogodio je Ward nakon kornera Norwooda, a u 51. minuti konačnih 2:0 postavio je Lafferty, nakon što je u protunapadu pobjegao grčkoj obrani.

Grčki su pokušaji uglavnom bili jalovi, i Ranierijeva je momčad previše griješila u vezi i napadu te ostaje bez pobjede, na jednom osvojenom bodu. Iza Grčke na tablici su samo Farski Otoci.

Rumunjsko slavlje u Finskoj

Poslije ispuštene pobjede u dvoboju s Mađarskom, Rumunjska se vratila na pobjedničke staze na gostovanju u Finskoj.

Ključna su se zbivanja dogodila između 52. i 56. minute. Prvo je Ring dobio prvi žuti karton, a potom je nakon udarca iz kuta Sanmarteana najviši u skoku bio Stancu i donio prednost gostima. Odmah potom Ring je dobio i drugi žuti, isključujući karton te je Finska ostala s igračem manje.

Ista je kombinacija desetak minuta prije kraja utakmice potvrdila rumunjsku pobjedu. Sanmartean je kratko dodao za Stancua koji izvan kaznenog prostora, odmjerenim udarcem, trese finsku mrežu.

Mađarska iščupala pobjedu na Farskim Otocima

Farski Otoci pružili su vrlo dobar otpor Mađarskoj, na mahove su imali i inicijativu i prilike za pogodak, no momčad pod vodstvom privremenog izbornika Pala Dardaija stigla je do prve kvalifikacijske pobjede.

Jedini je pogodak na utakmici postigao napadač Szalai u 21. minuti utakmice, a svoj će uspon Mađari pokušati nastaviti u studenome, na domaćem terenu protiv Finske.

• Obrisan korisnik15.10.2014. u 17:26
    Baš bi mi bilo drago da se Sjeverna Irska kvalificira, stvarno su dobro ušli u ove kvalifikacije, a ni sama grupa nije toliko teška.
  • crodevils15.10.2014. u 10:50
    proširenje EP na 24 ekipe se pokazao kao pun pogodak..sad i oni mali vide svoju šansu te grebu..a za grčku mi je drago što se sad muče jer godinama se provlače,dobiju lakšu skupinu, a sad bi im se to moglo vratiti s kamatama
    crodevils
  • Obrisan korisnik15.10.2014. u 10:34
    Ne vjerujem. Nekako mi se čini da će se oni dovući do dodatnih kvalifikacija, te onda standardno proći sa 0:0 i 1:0
  • Obrisan korisnik15.10.2014. u 01:19
    mislim da su/ce bit ove kvalifikacije (sveukupno) najznimljivije ikad.
  • Obrisan korisnik15.10.2014. u 00:17