Zimski sportovi

Branimir Korać • srijeda, 15.10.2014.

Noćašnji NHL program donio je niz zanimljivih susreta, a prava golijada viđena je u Washingtonu gdje su Capitalsi i Sharksi postigli ukupno deset golova u 60 minuta, a u raspucavanju uspješniji su bili gosti...

Najzanimljiviji dvoboj noćašnjeg NHL programa odigran je u Washingtonu gdje su Capitalsi uspjeli dostići zaostatak od tri pogotka u kojem su bili u dva navrata, ali su poraženi nakon kaznenih udaraca. Sharksi su već nakon deset minuta vodili 3:0, zatim su imali i 4:1, no domaćin predvođen Aleksandrom Ovečkinom uspio se vratiti u utakmicu. Četiri i pol minute prije kraja Troy Brouwer zabio je za produžetak, ali nakon kaznenih udaraca gosti su ipak slavili.

Oilersi su pregaženi na gostovanju u Los Angelesu koji je slavio s čak 6:1. Nije još odigrana niti polovica utakmice, a domaćin je vodio s 5:0, Oilersi promijenili vratara i nije izgledalo nimalo lijepo za goste. Ipak, Kingsi su malo podigli nogu s gasa i mirno priveli susret kraju bez "punjenja mreže" Oilersa. Tek je Tanner Pearson poslao još jednom pak u gol što mu je bio već četvrti gol ove sezone.

Niti odlični Semjon Varlamov i njegovih 37 obrana nisu pomoglo Avalancheu na gostovanju u Torontu. Maple Leafsi su slavili s 3:2 nakon produžetka pogotkom Phila Kessela. Colorado je dosta pao u zadnjoj trećini, iskoristili su to Maple Leafsi i izborili produžetak gdje je nakon 34 sekunde Kessel pogodio za 3:2.

Sjajnom večeri Tylera Seguina, Dallas je slavio u Columbusu i stigao do prve pobjede. Seguin je postigao hat-trick u pobjedi 4:2, uključujući i ključni pogodak u 53. minuti koji je potpuno odveo utakmicu na stranu Starsa. Domaćinu nije pomogao odlični Ryan Johansen jedini strijelac u redovima Jacketsa, uspio ih je vratiti na 2:2, ali Seguin je ipak završio priču povoljno za Starse.

Islandersi su nastavili stopostotan niz pobjedom i protiv Rangersa i to slomivši domaćina u pet minuta posljednje trećine kada su pobjegli s 2:2 na 5:2, a pobjede nakon kaznenih udaraca ostvarili su u gostima Ducksi, Sabresi i Flamesi.

NHL:
Washington Capitals - San Jose Sharks 5:6 SO (0:1 Irwin, 0:2 Irwin PP, 0:3 Scott, 1:3 Johansson PP, 1:4 Pavelski, 2:4 Green, 3:4 Ovečkin, 3:5 Wingels, 4:5 Ovečkin PP, 5:5 Brouwer - 5:6 Pavelski)

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 6:1 (1:0 Carter, 2:0 Williams, 3:0 Toffoli SH, 4:0 Brown, 5:0 Pearson, 6:0 Pearson PP, 6:1 Hendricks)

Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche 3:2 OT (1:0 Van Riemsdyk, 1:1 O'Reilly, 1:2 Duchene, 2:2 Lupul, 3:2 Kessel)

Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 2:4 (0:1 Seguin, 0:2 Benn, 1:2 Johansen, 2:2 Johansen PP, 2:3, Seguin, 2:4 Seguin)

New York Rangers - New York Islanders 3:6 (1:0 Rick Nash, 1:1 Johnny Boychuk, 2:1 Brassard, 2:2 Tavares, 2:3 Okposo, 2:4 Nelson, 2:5 Grabovski, 2:6 Leddy, 3:6, Rick Nash)

Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks 3:4 SO (0:1 Jackman, 0:2 Smith-Pelly, 1:2 Streit PP, 2:2 Simmonds PP, 2:3 Beleskey, 3:3 Voraček - 3:4 Karlsson)

Carolina Hurricanes - Buffalo Sares 3:4 SO (0:1 Foligno, 1:1 Riley Nash, 1:2 Mitchell, 1:3 Foligno, 2:3 Terry, 3:3 Zach Boychuk - 3:4 Girgensons)

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 1:2 (0:1 Zajac, 1:1 Killorn, 1:2 Cammalleri PP)

Nashville Predators - Calgary Flames 2:3 SO (1:0 Forsberg, 1:1 Brodie, 1:2 Giordano PP, 2:2 Ribeiro - 2:3 Colborne)